Ecrimisil nedir ve ecrimisilde itiraz hakkı nedir? Ecrimisil itiraz nasıl edilir? İşte bu konu hakkında kısaca merak ettikleriniz…

Ecrimisil nedir?

Ecrimisile izinsiz olarak devletin veya özel bir mülkiyette hüküm ile tasarrufu altında yer alan arazi yada arsa gibi taşınmazların ilgisi olmayan ancak izinsiz kullandıkları tespit edilen kişilere bedel tespiti yapılarak ortaya çıkan bir nevi kira karşılığı bedeli olarak ifade ediliyor.

Ecrimisile itiraz hakkı!

Ecrimisile için tam 1 ay itiraz süresi yer alıyor. Rıza ile yatırılmadığı itiraz süresi sonucu yada itirazın reddi sonunda kanun kapsamında takip yada tahsil için bir işlem yapılır. Tebligattan sonra 60 gün içerisinde idari yargıda iptal için dava açma hakkınız bulunuyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz