Ege ve Akdeniz’deki Konut Fiyatları Hareketlendi

Yaz aylarının gelmesi ve insanların yazlık bölgelere yönelmesi ile konut sektörü de bir hayli canlandı. Ege ve Akdeniz sahillerindeki konutlardaki fiyat artışı gözden kaçmıyor.

Çeşme’de Metrekare Fiyatı 8 Binden Başlıyor

Son zamanlarda Çeşme’de Reisdere, Alaçatı ve Mordoğan Bozköy bölgesinde lüks rezidansların inşa edildiği görülüyor. Bölgedeki konut fiyatları metrekare başına ortalama 8 bin TL ve 9 bin 500 TL arasında değişiyor.

Marmaris’te Metrekare Fiyatı 3 Binden Başlıyor

Konut fiyatlarındaki artış Göcek, Longöz, Yediadalar, Küfre, Karacasöğüt ve Kandilli koylarının imara açılması sonucunda artan talepler ile yükselişe geçebilir. Mevcut durumda Marmaris’teki konut fiyatları metrekare başına ortalama 3 bin TL ve 3 bin 500 TL arasında değişiyor. Sıfır dairelerde ise fiyat 4 bin 500 TL oluyor.

Yüzde 9 Oranında Artış

Antalya’daki satılık emlak fiyatlarının, bir önceki yıla kıyas ile yüzde 9 oranında artış gösterdiğini belirten Hakan Erilkun, “Bunların başında ise Konyaaltı geliyor. Orta ve alt gelir grubuna hitap eden Kepez’de (özellikle Varsak bölgesinde) 1.600 TL civarında olan ortalama metrekare satış fiyatı Eski Lara Yolu’nda 7.000 TL, Konyaaltı Konaklar Bölgesinde 4.500 TL”  şeklinde açıklamada bulundu.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz