Ege bölgesinde gayrimenkul fiyatları yükselmeye devam ederken bu da gayrimenkul yatırımcılarını bölgeye çekmeyi sürdürüyor. İzmir’de konut fiyatları son bir yıllık süreçte yüzde 20

Ege’de Gayrimenkule Yatırım Yapan Kazanıyor!
Ege bölgesinde gayrimenkul fiyatları yükselmeye devam ederken bu da gayrimenkul yatırımcılarını bölgeye çekmeyi sürdürüyor. İzmir’de konut fiyatları son bir yıllık süreçte yüzde 20 oranında değer kazanırken Muğla ise konut metrekare fiyatları temel alındığında İstanbul’un ardından 3 bin 800 liralık metrekare fiyatı ile ikinci sırada yer aldı. Uşak ise Ege bölgesinde en çok konut satışı yapılan il olmayı başardı. 
İzmir Değer Artış Oranı İle Rakiplerini Geride Bıraktı 
Yıllık oranda yüzde 12 değer artış oranı yakalamayı başaran İzmir elde ettiği bu performans ile 80 ili geride bırakmayı başardı. Aynı zamanda Türkiye’nin tatil cenneti olarak ta kabul edilen Çeşme’de yer alan gayrimenkul fiyatları yüzde 17 değer artışı ile 957 ilçe arasında gerçekleştirilen sıralamada 6. olmayı başarırken Ege bölgesinde ise birincilik koltuğuna oturdu. En fazla değer kazanan ilçeler sıralamasında İzmir ilçeleri arasında Güzelbahçe, Urla ve Narlıdere ilçeleri de yer aldı. 
Muğla’da Fiyatlar İkiye Katlandı
Son 1 aylık zaman dilimi dikkate alındığında fiyatların en fazla artış gösterdiği ilçe Dikili oldu. Muğla sahip olduğu Datça, Bodrum ve Fethiye gibi tatil beldeleri ile konut metrekare fiyatlarının en yüksek olduğu ikinci il olmayı başardı. Ocak 2013 yılında konut metrekare fiyatları 1.330 lira olarak kayıtlara geçerken günümüzde ise bu fiyat aralığı 2 bin 437 liraya yükseldi. TÜİK verilerine göre ise en hızlı büyüyen il Uşak oldu. Ege bölgesi gösterdiği bu performans ile Türkiye’nin emlak sektöründe parlayan yıldızı olmayı başardı. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.