Ekonomi Haberleri

Ekonomi haberleri ile ilgili haberlerin arşivlendiği sayfadır.

Yabancılara vatandaşlık iyice kolaylaşıyor. Tapu almasa da vatandaşlık verilecek?!
Yabancı yatırımcıların daha çok gayrimenkul alımı yapması için pek çok yeni düzenleme yapılması planlanmış olup, konuyla ilgili pek çok yeni kanun ve önerge yapılarak yürürlüğe girmiş olup, şimdi ise yabancı..
Türkiyedeki projeler körfez ülkelerinin kıskacında!
PrivateEquity Real Estate (PERE) Investor Forum etkinliği Dubai'de yapılmış olup, bu etkinliğe birçok gayrimenkul fonu yatırımcıları katılmıştır. Bu etkinlikte yer alan Kozlu yaptığı konuşmasında Türkiye’nin hızla büyümeye devam edeceğini gündeme..
2019 İstanbul için metro yatırımları şahlanacak!
İstanbul’da yaşayan vatandaşların güvenilir, hızlı ve rahat bir şekilde ulaşım aracı olarak kullandıkları metro yatırımlarına her geçen gün daha da fazla yatırım yapılıyor. Yapılan açıklamalara göre iki yıl içinde İstanbul’da..
Markalı konut aidatları açıklandı! El insaf 2100TL Aidat mı olur?
Yapılan araştırma da özellikle İstanbul’un en pahalı yerleşim yerlerinden olan Beşiktaş baz alındı. Beşiktaş’ta satın alınan markalı konut ya da konut kiralayan kişilerin evin metrekaresine 21 TL aidat ödemesi gerekiyor...
Emlak Bankasında da Konut kredileri 2. el piyasasında alınıp satılacak!
Son günlerde en çok konuşulan konulardan birisi de konut kredilerinin ikincil piyasada alınıp satılması oldu. Konuyla ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum açıklamada bulunarak sektöre ilave kaynak üretme konusunda..
Yeni Otoyol Projesiyle İzmir İstanbul Arası 3.5 Saat Olacak!
Otoyolu yap-işlet-devret projesi kapsamında son olarak Gebze -  Orhangazi – İzmir çalışması yapılmıştı. İzmir’e bağlı Kemalpaşa ile Manisa’ya bağlı Saruhan kavşaklarının arasında 49 km’lik mesafe kullanıma sunuldu. Projenin sağladığı fayda..
İstanbul havalimanı Türkiyeyi Uçuracak! 73 milyar katkı sağlayacak!
Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, İstanbul Havalimanı'nın Türk havacılık sektörünün gelişmesinde lokomotif bir görev üstleneceğini belirtti. Yeni havalimanının özelliklerinden bahseden Aycı, havalimanının sunmuş olduğu..
Bankalar Birliği : Merkez Bankasının likidite sağlamıyor
Bankalar Birliği yeni yaptığı açıklamada uluslararası düzenlemeler ve ipotekli teminatlı kredilerin menkul kıymetleştirilmesi gerektiği konusunda açıklama yaparken, aynı zaman da bu konuya dayanarak ise VDMK ihracının da faydalı olacağını dile..
Türk Akım Projesi bizim için büyük fırsat!
Damnus Enerji ve Yatırım A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Nusret Cömert, Türkiye'nin doğal gaz ticaretinde merkez olma yolunda çok ciddi adımlar attığını belirtti. Açıklamasında "Azeri gazına ek olarak Türk Akım boru..
Eylül Ayı İnşaat Maliyet Endeksinde Artış!
İnşaat maliyet endeksi Eylül ayı baz alınarak hesap edilmesi durumunda yüzde 5,88 artış söz konusu olmuş olup, geçtiğimiz yıl ile kıyaslanması durumunda ise bu artışın yüzde 39,66 arttığı görülmektedir. Türkiye..