Elde Kalan Konutu Satmanızı Kolaylaştıracak Fikirler

Gayrimenkul danışmanlarının en sık karşılaştığı sorunlardan biri de ellerinde kalan emlak ilanlarıdır. Uzun süredir yayınlanmasına rağmen satılmayan konutlar gayrimenkul danışmanlarının zorlanmasına neden olmaktadır. İşte bu tip ilanlar için kullanabileceğiniz işe yarar çözüm önerileri;

İlan Fotoğraflarını Yenileyin

Bir taşınmazın satışını kolaylaştıracak en önemli etken hiç şüphesiz fotoğraflarıdır. İlanınız için bakan kişinin dikkatini çekecek yeni resimler çekerek ilanınızı güncelleyin.

Müşterilerinizden Gelen Soruları Yanıtlayın

Artık çoğu internet platformu verilen ilanlar üzerinden ilan sahibine ziyaretçilerin soru sormasına izin vermektedir. Gelen soruları ne kadar önemsiz olarak görseniz de mutlaka soruları yanıtlayın. Bu sayede müşterinizin eve olan ilgisini korumasını sağlayabilirsiniz.

Satış Fiyatınızı Revize Edin

Gerçek değerinde satışa çıkmayan konutların satılması son derece zordur. Bu nedenle satılmayan konut için talep ettiğiniz fiyatı gözden geçirin ve mümkün olan en makul seviyeye çekin.

Tadilat Gerekiyorsa Mutlaka Yaptırın

Konutu satmak için kullanabileceğiniz en etkili yöntem kesinlikle potansiyel alıcıları ilk görüşte etkilemeyi başarmaktır. Bunun için eksiği olan konutları elden geçirmeniz, arızalı ya da bozuk olan yerleri yaptırmanız çok önemlidir. Sadece boya yaptırmak bile bazen konut satmanızı oldukça hızlandırır. Konutun temiz, bakımlı ve oturmaya hazır olması ilanınızın kısa sürede elden çıkarmanızı sağlayacak en önemli faktördür. Bunun yanı sıra verdiğiniz ilanları sosyal medya hesaplamaları ve uygulamaları üzerinden de duyurmanız satışı hızlandırmanızı sağlayacaktır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz