Elektrik Aboneliğini Kapatmak

Bir mesken ya da iş yeri değişikliğinin yapılması takdirinde yeni bağımsız bölüm için yeni abonelik alınması ve eski aboneliklerin kapatılması gerekiyor.

Elektrik Abonelik İşlemleri

Mesken ya da iş yeri değişikliğinin yapılması takdirinde yeni bağımsız bölüm için yeni aboneliğin alınmasının yanı sıra eski bağımsız bölümdeki aboneliğin de kapatılması gerekiyor. Elektrik aboneliği ile ilgili tüm işlemler, ilgili şirkette gerçekleştiriliyor. Elektrik aboneliğini kapatma işlemleri, İstanbul’da Boğaziçi Elektrik Dağıtım Şirketinde (BEDAŞ) gerçekleştiriliyor. BEDAŞ’ta gerçekleştirilen işlemler, ıslak imzalı bireysel başvuru ve Müşteri Hizmetleri Merkezleri üzerinden yapılabiliyor.

Fakat arıza ve kaçak ihbarı, fatura ve borç sorgulama, açma – kesme işlemleri bilgilendirme, bilgi güncelleme, genel bilgilendirme gibi işlemler http://www.bedas.com.tr üzerinden ya da ALO 186 BEDAŞ Çağrı Merkezi üzerinden yapılıyor. Ayrıca en yakın hizmet noktası da web sitesi üzerinden görülebiliyor.

Elektrik Aboneliğini Kapatma İşlemleri

Elektrik aboneliğini kapatmak için abonenin ya da vekilinin, tüzel kişilerde yetkilinin yazılı başvurusu ve nüfus cüzdanı fotokopisi ile en yakın hizmet noktasına başvurması gerekiyor.

Kiracısının aboneliğine son vermek isteyen ev sahipleri, kiracısının tahliye işlemlerinin tamamlanmasından sonra bu işlemi gerçekleştirebiliyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz