Elektrik faturası ödenmezse ne kadar zaman sonra keserler

/ 8 Kasım 2017 / 21.948 / yorumsuz
Elektrik faturası ödenmezse ne kadar zaman sonra keserler

Elektrik faturaları belirli bir süre boyunca ödenmezse kesiliyor. Kesilen elektriği yeniden açtırmak için kesme – bağlama bedelinin de ödenmesi gerekiyor.

Elektrik Fatura Yüzünden Ne Zaman Kesilir?
Elektrik faturaları belirli bir süre boyunca ödenmezse kesiliyor. Kesilen elektriği yeniden açtırmak için kesme – bağlama bedelinin de ödenmesi gerekiyor.
Elektrik Ne Zaman Kesilir?
Elektrik aboneleri, elektrik faturalarının son ödeme tarihine kadar ödemede bulunmaz ise 6183. sayılı Kanunun 51. maddesi gereğince belirlenmiş olan oranların üzerinde olmamak kaydı ile kendilerine Şirket Yönetim Kurulu tarafından belirlenen yürürlükteki gecikme zammı oranında, günlük olarak gecikme zammı uygulanıyor. 
Elektrik borcunun son ödeme tarihine kadar ödenmemesi takdirinde, son ödeme tarihinden sonraki beş iş günü içerisinde kendilerine bir kez daha bildiri yapılıyor. İkinci bildiriden sonra da beş iş günü içerisinde herhangi bir ödeme yapılmaz ise elektrik abonesinin elektriği kesiliyor.
Elektrik Yeniden Açtırılabilir mi?
Elektrik faturasının tarihini geciktiren ve yapılan ikinci bildiriden sonra da herhangi bir ödemede bulunmayan abonelerin, elektrikleri kesiliyor. Kesilen elektriği yeniden açtırabilmek için borcun yanında kesme – bağlama bedelini de ödemeleri gerekiyor. Kesme – bağlama bedelinin ödenmesi durumunda, abonelerin kesilmiş olan elektrikleri yeniden açılabiliyor.
Kesme – bağlama bedeli, elektrik abonelerinin elektriğinin kesilmesini gerektiren durumlarda elektriğin kesilmesi ve kesilmiş olan elektriğin yeniden bağlanmasına ilişkin masraflar adına abonelerden talep edilen bedel olarak kabul ediliyor.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.
Etiketler