Elektrik Faturası Alan / Ödenen Yerler Neresidir?

Günümüzde özellikle de çok sayıda düzenli aboneliği olan kişiler için her ay faturaların son ödeme tarihlerini takip etmek adeta büyük bir işkenceye dönüşüyor. Yine bazı durumlarda kişiler şehir dışında olduğu için ödemelerde sıkıntı yaşıyor. Peki, elektrik faturası alan yerler neresidir, başka şehirden elektrik faturası yatırma işlemi mümkün mü?

Elektrik Faturası Alan Yerler Nerelerdir?

Elektrik faturasını yatırmak isteyen kişilere sunulan pek çok seçenek bulunmaktadır. Bunlardan ilki yaşadığınız şehirde elektrik dağıtım işini yüklenen firmalar tarafından açılan elektrik faturası tahsilât merkezleri olarak öne çıkmaktadır. Buna ek olarak yine bu firmalar tarafından açılan internet siteleri üzerinden online sistem aracılığıyla kredi kartı ile elektrik faturası ödeme seçeneği de bulunmaktadır. Buna ek olarak bankalar üzerinden de elektrik faturaları ödenebilmektedir. Günümüzde hemen hemen tüm bankalar internet şubesi üzerinden ödemeler bölümünden müşterilerine elektrik faturası ödeme seçeneği sunmakla beraber ayrıca bazı bankalar şubelerden tahsilât yapılmasına da olanak sağlamaktadır. Yine PTT şubeleri ve anlaşmalı ödeme noktaları üzerinden de faturalar yatırılabilmektedir.

Başka Şehirden Elektrik Faturası Yatırma

Evet, başka bir şehirde de bulunsanız elektrik faturanızı yatırabilirsiniz. Özellikle de banka ve PTT şubesi gibi kanallar üzerinden bu işlem sorunsuz olarak yapılırken internetten elektrik faturası yatırma işlemlerinde bulunulan şehrin hiçbir önemi yoktur ve fatura ödemeleri büyük bir kolaylıkla yapılırken ödemeleri kredi kartı sayesinde ötelenebilmektedir.

 

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz