Elektrik Faturası Borcu Nasıl Sorgulanır?

Elektrik dağıtım şirketlerinin özelleştirilmesi ile beraber bir günlük son ödeme tarihi gecikmelerinde dahi elektrik kesintisi yapılabilmektedir. Bu nedenle elektrik faturalarının son ödeme tarihlerinin çok daha dikkatli bir şekilde takip edilmesi zorunludur. Peki, elektrik faturası borcu nasıl sorgulanır?

Elektrik Faturası Borcu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Elektrik faturası  her ay düzenli olarak sayaç üzerinden okunmakta olup, sayacı okuyan görevli tarafından kapıda yer alan posta kutusuna bırakılmaktadır. Ancak elektrik faturasının kaybedilmesi, görevlinin posta kutusunu şaşırması ya da bir başkasının yanlışlıkla sizin faturanızı alması gibi farklı pek çok nedene bağlı olarak faturaya ulaşılamadı durumlar yaşanabilmektedir. Bu gibi durumlarda abonenin borcunu öğrenmesi için elektrik faturası borcu sorgulaması yapması gerekir. Bu işlem için www.bedas.com.tr adresi üzerinden abone numarası ve işletme kodu bilgilerinizi girmeniz yeterli olacaktır.

BEDAŞ Borç Sorgulama Telefon

Elektrik faturası borcunuzun olup olmadığı, borcunuz varsa ne kadar borcunuz olduğunu öğrenmek için kullanabileceğiniz bir diğer yöntemde telefonla bilgi almaktır. Bunun için BEDAŞ çağrı merkezi telefon numarası olan ALO 186 numarasını aramanız yeterli olacaktır. Çağrı merkezinin sesli yanıt sistemini kullanarak fatura borç sorgulama alanına giriş yaptıktan sonra sizden istenen işletme kodu ve abone numarası bilgilerini girmeniz halinde adınıza kayıtlı olan abonelik üzerine borcunuz olup olmadığını öğrenmeniz mümkündür. Elektrik faturası ödeme noktaları üzerinden borcunuzu kolaylıkla ödeyebilirsiniz.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz