Hafta Sonu Ucuz Elektrik Tarifesi Var mı?

Elektronik sayaçlar üç zamanlı ölçüm yapıyor. Merak edilen konular arasında ise hangi zaman aralığında elektrik daha ucuz oluyor, hafta sonları elektrik ucuz oluyor mu gibi sorular yer alıyor.

Elektrik Hafta Sonu Daha mı Ucuz?

Elektrik tek zamanlı tarifesinde günün tüm saatlerinde tüketilen elektrik enerjisi, tek fiyat olarak uygulanıyor. Puantlı tarife yani çok zamanlı tarifede ise günün belli saatlerinde elektrik daha ucuz olabiliyor. Fakat henüz hafta sonu daha ucuz olan bir elektrik tarifesi mevcut değil.

Ölçüm Aralıkları

Çok zamanlı tarifede belirlenen saatler şu şekilde oluyor;

06 – 17.00 Gündüz
17.00 – 22.00 Puant
22.00 – 06.00 Gece

Elektriğin en yoğun bir şekilde kullanıldığı saatler 17.00 ve 22.00 arası olup, söz konusu zaman zarfı içerisinde birim fiyat çok daha fazla oluyor. Gündüz ve gece tarifesi, puant tarifesinin dörtte biri olarak fiyatlandırılıyor. Fakat bu özellik mekanik sayaçlarda bulunmuyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz