Elektrik İndirimi Nedir, Kimler Yararlanır?

Ülkemizi savunurken bu ağırda canlarından şehitlerimizin yakınları ve yaralanan gazilerimiz için elektrik indirimi hakkı sunulmaktadır. Bu haktan yararlanmak isteyen gazi ve şehit yakınlarının bu durumu gösteren belge ile kuruma başvuruda bulunmaları yeterli oluyor. İşte, elektrik indirimi hakkında merak ettiğiniz sorular ve yanıtları;

Elektrik İndirimi Nedir?

Şehit yakınları ve gaziler için özel olarak sunulan bir hizmet olup bu kişilere elektrik faturaları üzerinden yüzde 40 oranında indirim yapılmasını sağlamaktadır.

Elektrik İndiriminden Nasıl Faydalanılır?

Elektrik indiriminden faydalanmak isteyen şehit yakınlarının ve gazilerin bu durumu gösteren resmi belge ile elektrik dağıtım firmasının müşteri hizmetleri bölümüne başvuruda bulunmaları yeterlidir. Bu haktan şehitlerimizin aileleri, gaziler, vefat eden gazilerin dul eşleri yararlanabilmektedir.

Elektrik İndirimi İçin Gerekli Başvuru Evrakları Nelerdir?

Kendilerine tanınan elektrik indirimi hakkından yararlanmak isteyen kişilerin elektrik kurumu idaresine başvuru için giderken;

  • Kimlik belgesi,
  • SGK Başkanlığı tarafından şehit aileleri ve gaziler için verilen tanıtım kartı,
  • Şehit yakınlarının başvurusunda şehit maaşı bağlandığını gösteren belge,
  • Gazilerin kendi ya da eşleri tarafından yapılacak olan başvurularda gazi maaşı bağlandığını gösteren belge,
  • İndirim yapılmasının istendiği elektrik hattına ait abone faturası ya da bu numaranın üzerinde yer aldığı bir elektrik faturası,
  • Adresi gösteren ikametgah belgesi evraklarının yanlarında götürülmesi gerekmektedir. Bu belgeler ile yapılan başvurunun ardından tarifenize yüzde 40 oranında indirim işlenir.

 

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz