Elektrik Su Doğalgaz Abonelik Ücretleri

/ 27 Kasım 2017 / 467.137 / 29 Yorum
Elektrik Su Doğalgaz Abonelik Ücretleri

2018 Elektrik Su Doğalgaz Abonelik Ücretleri

Ev satın alma ya da kiralama durumunda en çok uğraştıran işlerden biri de doğalgaz, su ve elektrik aboneliği oluyor. İlk abonelik olması takdirinde ödenecek olan ücretler TÜFE oranına göre belirleniyor.

Abonelikleri Üzerine Almak

Kiracılar; elektrik, doğalgaz ve su aboneliğini üzerlerine alarak vergi kaçırmaları, tahliye esnasında yaşanabilecek hukuk sorunları gibi bazı pürüzleri önlemiş oluyor. Aboneliklerin üzerine alınmaması takdirinde KDV haricinde 90 TL gibi bir ceza bedeli yansıtılabiliyor.

Elektrik Aboneliği Ücreti

Elektrik aboneliğinin üzerine alınması için; kira sözleşmesi, DASK poliçesi, tesisat numarası ve nüfus cüzdanı bulundurmak yeterli oluyor. Elektrik aboneliği ücretleri; Sanayi ve Ticarethaneler için 60,5 TL, Mesken, Şehit Aileleri ve Muharip Gaziler için 21,3 TL, Tarımsal Sulama, Aydınlatma ve diğer gruplar için ise 28,7 TL oluyor. Kesme ve bağlama bedeli ise damga vergisi dahil 129.01 TL oluyor.

Su Aboneliği Ücreti

Su aboneliğinin üzerine alınması için; nüfus cüzdanı, kira sözleşmesi DASK poliçesi ve tesisat numarasını bulundurmak yeterli oluyor. Su aboneliğinin ücreti 2017-2018 dönemi için 133,20 TL olarak belirleniyor. Abonelik ücreti, peşin olarak ödenebildiği gibi faturalara da yansıtılabiliyor.

Doğalgaz Aboneliği Ücreti

Doğalgaz aboneliğinin üzerine alınabilmesi için nüfus cüzdanı, kira sözleşmesi ve tesisat numarasının bulundurulması yeterli oluyor. Kiracılar, doğalgaz abonelik ücretini 406 TL olarak ödüyor. Ödemeler, iki taksit halinde yapılabildiği gibi faturaya da yansıtılabiliyor.


Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.
Cemal Çömlek

lk çalışmalarımı TOKİ-Emlak yönetimi bünyesinde halkla ilişkiler alanında gerçekleştirdim.İşletme lisans derecesi sahibiyim. Bilgi birikimlerimi sizlerle paylaşmak için sabırsızlanıyorum.

Elektrik Su Doğalgaz Abonelik Ücretleri (29 Yorum)

 1. Su abonelik ücretleri her belediyede farklılık gösterir bu sitede okuyup abonelik için ücret farklarını göz önünde bulundurun. bilgi için belediyeleri arayınız

 2. Doğalgaz bedeli 432 lira ve peşin olarak alınıyor faturaya yansıtma olayı yok milleti kandırmayın lütfen

 3. Osmaniye’de oturuyorum doğalgaza abone olunan ücreti ne kadar taksit oluyormu veya faturaya yansıtarak oluyormu acaba

 4. Ben toki de yeni ev aldım toplamda elektrik bize nekadara mal olur cevap verirseniz seviniriz

  • Merhaba, tokilerde elektriği üzerinize almak sayaç takılmışsa ise 70-100 Tl arasında bir abonelik ücreti olduğunu biliyorum bunun haricinde başka bir masrafınız bulunmuyor.

 5. Merhaba sıfır yeni ev aldım tapuda dükkan geçiyor abonelikleri meskene cevirebilirmiyim ceviremezsem ne kadarahatsızlığı abonelikleri alabilirim yardımcı olursanız sevinirim

  • Merhaba, Belediyeye giderek bunu değiştirebilme şansınız var. Şayet gayrimenkulünüz dükkan için müsait değilse Belediyede bunu belirtip sorununuzu çözebilirsiniz.

 6. Selam. İkinci el ev aldim. su elektrik ve doğalgazi üstüme bağlatmak için ne yapmalıyım . Nereye basvurmaliyim

  • Merhaba,

   Şayet evinizin iskanı var ise , bağlı bulunduğunuz il ilçede abonelik yaptırabilirsiniz. Doğalgaz için telefon ile görüşerek müracaat edebiliyorsunuz.

 7. Merhaba istanbulda elektrik su dogalgaz aboneligi ne kadardir cevaplarsaniz sevinirim bide yabancilara turk vatandasina gore fark varmi yoksa ayni fiyatmi?

  • Merhaba Bursa gaz ile alakalı detaylı bir bilgi yok fakat genel doğalgaz abonelik fiyatları ile benzer fiyat özelliklerini yansıtır.

 8. Köyde 220m kare bahçeye sıfırdan abonelik için ne kadar ücret alınıyor…Ankara Polatlı teşekkür ederim

 9. Merhaba ben adı Emrah işitme engelli oldu Ankara cep tel 05434320574 mesaj ulaştır olan bilgi tamam teşekkür

  Soru ister var göster elektrik+su+ doğalgaz+ para indirim bilgi ister var göster tesekkurbilirimlem

  Kendi iyi bak
  Sever kaydet selam ol

 10. kaçak diye adlandırılan konutlara elektrik ve su nasıl bağlatılır.
  aynı konumda olupta (komşu) bağlı olanlar emsal gösterilebilir mi?

  • Merhaba, kaçak konutlara beledeyiler tarafından elektrik bağlatma izni verilmez. Ancak 2004 öncesi yapıldı ise bu konutlar istisnadır. Elektrik ve su abonelikleri için belediyeden alınan yazı ile aboneliklerinizi açtırabilir siniz.

 11. Bugün enerjisa elektrik aboneliği gerçekleştirdim.Kecioren şubesinden..160 tl fiyat çıkardılar.Bunu istersem tek seferde hepsini yada yarısını peşin, kalan yarısını da faturaları yansitabildiklerini söylediler..

 12. Biraz önce Ankara Aski Altındağ bölgede yeni binaya kiracı olarak abonelik işlemi yaptırdım.538 tl ödedim.Bir hafta önce abone olan arkadaşım 243 tl ödemiş.Abonelik işlemlerini yapan görevliye sordum.Her binaya ayrı ücret çıkar dedi.Benim anlamadığım mesele,barajdan benim eve doğrudan şebeke çekmediklerine göre ödenen abonelik ücretlerinde neden bu kadar fark oluyor?Arkadaşımın taşındığı bina 5-6 yaşında,benim taşındığım yeni bina.Sebep bu olabilir mi?Ya da binaların Askiye olan uzaklığı mı etkiliyor?Bu fark neden?300 tl acıttı doğrusu😣

 13. Size battı bakanın söylediği?
  Doğalgazı en ucuz kullandığımızı söylerken enerji Bakanı siz neden bundan rahatsız oldunuz? Bakan gerçeğe dayanan verilerle bunu ispat ederken siz demogoji yapmadan aksini ispat edinde görelim.

 14. Sehit aileleri ve gaziler neyse de diğer şeyler için odeyecegimiz paralar çok saçma resmen soyuluyoruz ya böyle bişey olmaz arkadaş biz parayı sokakta mı buluyoruz.