Elektrik Tesisat No Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Taşınmazına elektrik bağlatmak isteyen kişilerin bunun için ilgili elektrik dağıtım firmasına abonelik başvurusunda bulunması gerekir. Gerekli koşulların taşınması ve ilgili evrakların teslim edilmesinin ardından elektrik abone sözleşmesi imzalanır ve abonelik başlatılır. İmzalanan her elektrik aboneliği sözleşmesi ile beraber başvurusu onaylanan kişi ya da kuruma verilen abonelik numarası, elektrik tesisat numarası olarak isimlendirilir. Peki, elektrik tesisat no sorgulama işlemi nasıl yapılır?

Elektrik Tesisat Numaramı Nasıl Öğrenebilirim?

Elektrik tesisat numarası borç sorgulamadan fatura ödemeye kadar farklı pek çok alanda kullanılmaktadır. Bu nedenle numaranın bilinmesi çok önemlidir. Elektrik tesisat numaranızı bilmiyorsanız bu numarayı öğrenmek için kullanabileceğiniz en kolay yöntem hiç tartışmasız elektrik faturanızın üzerine bakmaktır. Elektrik faturası üzerinde aslında hiç okumadığımız ancak işimize çok yarayacak pek çok bilgi bulunmaktadır. Elektrik faturası üzerinde elektrik tesisat numarası üst kısımda abone bilgilerinin olduğu bölümde yer almaktadır.

BEDAŞ Tesisat NO Öğrenme Telefonla Nasıl Yapılır?

BEDAŞ tesisat numarasını öğrenmek için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem ise telefonla bilgi almaktır. Bunun için BEDAŞ çağrı merkezi numarası olan ALO 186 numarasını aramanız ve menüden yararlanarak bu bilgiyi talep etmektir. Genelde sadece kimlik numarası kullanılarak bu bilgiyi müşteri hizmetleri telefon numarası üzerinden edinmenize olanak sağlanmaktadır. Elektrik tesisat numarası yanı sıra ayrıca faturanızın üzerinde yer alan diğer bilgileri ve borcunuz olup olmadığını da yapacağınız görüşmeden öğrenebilirisiniz.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz