Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarında yer aldığı ihtiyaç sahibi ailelere elektrik tüketim desteği bugün başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın duyurmuş olduğu elektrik tüketim desteği, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yapmış olduğu açıklama ile 2 milyon 22 bin ailenin faydalanması beklenen elektrik tüketim desteği bugün başladı.

Peki elektrik desteği ödemeleri nasıl olacak?

Elektrik destek miktarının aile içerisinde yaşamakta olan kişi sayısı baz alınarak 40.31 ile 80,63 TL arasında değişeceği söylendi. Ayrıca ödemelerin PTT aracılığı ile düzenli bir şekilde yapılacağı bildirildi.

Bu bakımdan 1-2 kişi için 75 kilovatsaat, 3 kişi için 100 kilovatsaat, 4 kişi için 125 kilovatsaat, 5 ve daha fazlası için evlere aylık 150 kilovatsaat elektrik desteği sağlanacak. Elektrik desteği ödemelerine vermiş olduğu destekten dolayı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na teşekkür edildi.

Vatandaşların sevinçleri hepimizi mutlu ediyor!

Zehra Zümrüt Selçuk, yapmış olduğu açıklama ile bakanlık olarak sosyal yardımlar için ciddi bir mesai harcamaktayız. Hayata geçirilen bu yardım ile ihtiyaç sahibi olan ailelere, yaşlılarımıza ve engellilerimize her zaman yanlarında olarak destek vermeye devam ediyoruz. Vatandaşlarımızın mutlu olduğunu görmek bizi mutlu etmeye yetiyor.

Ayrıca Selçuk, elektrik desteğinin ihtiyacı olan ailelere hayırlı olmasını söylerken, yukarıda vermiş olduğumu kişi sayısına göre kilovatsaat desteğin yeterli bir destek olduğunu belirtelim.

Sizlerinde bu destek ve diğer yapılan elektrik konuları hakkında merak ettikleriniz varsa yorum kısmından bizlere sorabilirsiniz.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz