Elektrikte Sabit Limit Tarifesi Gündeme Geldi!

 

Elektrik zamlarının gündemde olduğu son dönemlerde ucuza elektrik kullanımı nasıl olur konusu vatandaşlar tarafından merak edilirken, Enerji Bakanı Fatih Dönmez çok geçmeden açıklama yaptı. Yaptığı açıklamada ise vatandaşın daha ucuza elektrik kullanması için konutlar üzerinde elektrik kullanımı için sabit limit ve aşımında ek ücret şeklinde uygulama getirmeyi planlıyoruz dedi.

Döviz kurunun yükselmesine bağlı olarak elektrik fiyatlarında artış söz konusu olmuş olup, 1 ayda özellikle 2 kez gelen elektrik zammı vatandaşın mağdur olmasını sağlamıştır. Sağlanan bu mağduriyeti gidermek amacı ile gündeme gelen elektrik de sabit limit tarifesi, merak edilen konulardan birisi olup, gündem de oldukça yer almıştır. Ekim ayı itibari ile kullanılması ve uygulanması beklenmekte olan tarifeli elektrik konusu, bazı şirketlerin hazırlanması nedeni ile 1 ay daha artmış olup, yakında faaliyete geçmesi beklenmektedir.

Kademeli Elektrik Tarifesi

 

Yenilik içeren kademeli elektrik tarifesi ile birlikte vatandaşın hem da az elektrik kullanması hedeflenirken, hem de daha uyguna elektrik kullanacağı görülecektir. Bu tarifeler hakkında gelen açıklamalar da 150 kWh tüketim yapılması halinde yani tarifenin sabit tüketimi bu şekilde baz alındığında yakışık olarak 89,58 TL fatura ödeyecektir. Bu tabi ki yaklaşık değerler olup, bu değerlere göre tarifeler az çok netlik kazanmıştır. Elektrik tariflerinin netlik kazanması için öncelikle şirketlerin hazırlıklarını tamamlaması gerekmektedir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz