Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu, kısa süre önce emekliler için kira ve yakacak yardımıyla beraber ek bir ödeme talep etti. İşte detaylar…

Ülkemizin her yerinden Ankara’ya gelen 108 şube başkanının yer aldığı TÜED Başkanlar Kurulu, emekliler hakkında ciddi konuşmalarda bulundu.

Çoğu emekli ev sahibi değil

Şube başkanlarının yer aldığı toplantıda, 2019 yılı ilk 6 ay enflasyon oranı ele alınarak SSK ile Bağ-Kur emekli aylıkları için yüzde 5,01 zam ve memur emeklilerine ise yüzde 6,01 zam yapılması için, emeklileri yakından ilgilendiren konulara değinildi.

Tüm konulardan sonra TÜED Başkanlar Kurulu bir karar aldı:

Yapılan değerlendirmelerin ardından TÜED Başkanlar Kurulu, şu kararı aldı:

“Haziran ayının son haftasında ve temmuz ayında elektriğe, çaya, şekere ve birçok maddeye yapılan yüzde 15 zam, emekli aylıklarına yapılan artışın üç katıdır. Böyle bir artış sistemiyle emeklilerimizin aylıkları küçülmeye devam edecektir. Enflasyon nedeniyle aylıklarda oluşan kaybın telafisi için seyyanen zam yapılmalı, emeklilerimize refahtan pay verilmelidir.”

Bayram ikramiyelerinde TÜFE artmalı!

TÜED Başkanlar Kurulu, emeklilerin çoğunluğu ev sahibi olmadıklarını ve aylıkları ile kira giderleri bulunduğunu dile getirdi. Bu bakımdan emeklilerin ikramiyeleri artmalı ve emeklilere ek gelir yada ciddi bir zam yapılması gerektiği savunuldu.

Bakalım yapılan bu teklif sonucu son durum ne olacak? Bekleyip göreceğiz…

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz