Emekliler İçin TOKİ’den Ev Almak

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi, yaptığı projeler ile ev sahibi olmak isteyen emeklileri göz ardı etmiyor. 20 bin emekliyi ev sahibi yapmak üzerine çalışan TOKİ, çalışmalarına son hızla devam ediyor.

Emekliler İçin 2 Yöntem Bulunuyor

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi, 2017 yılının ilk altı aylık sürecinde 35 bin 172 konut üretmiş olup, 20 bin emekliyi ev sahibi yapmak için de çalışmalarını sürdürüyor. TOKİ’den ev sahibi olmak isteyen emekliler için iki farklı seçenek bulunuyor. Seçenekler şu şekilde;

– Mevcut ya da projelendirilme aşamasında olan konut üretimlerinde emekli vatandaşlara yüzde 25 oranında kontenjan ayrılıyor.
– Emekli vatandaşların talepleri doğrultusunda uygun alanlarda konut projeleri geliştiriliyor.

2016 Yılında 15 Bin Emekli Ev Sahibi Oldu

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, Anadolu’da ve İstanbul’da sürecek olan ‘İkinci Bahar’ kampanyası hakkında bilgi verirken, 2016 yılında konut sahibi olan emekli sayısını ve hedeflenen emekli sayısını da şu sözleri ile açıkladı; “Emekli vatandaşlarımızı Anadolu’da ortalama 250 liradan; İstanbul,  Ankara gibi büyük şehirlerde ise 350-400 liradan başlayan taksitlerle uzun vadeli ödeme koşullarıyla yuva sahibi yapıyoruz. 2016’da 15 bin emeklimizi ev sahibi yaptık. Bundan sonra da her yıl yaklaşık 15 bin emekli vatandaşımızı konut sahibi yapmayı hedefliyoruz.”

Emekliler İçin Başvuru Şartları

TOKİ projelerinden ev sahibi olmak isteyip, başvuruda bulunmak isteyen emeklinin kendisi üzerine ya da eşi üzerine kayıtlı bir konut bulunmaması gerekiyor. Ayrıca hane halkının gelirinin 3 bin 200 TL üzerinde olmaması ve konut sahibi olunacak ilde en az bir yıldır yaşıyor olmaları gerekiyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz