Emin Evim nedir

Konut Kredisi ile Eminevim Arasındaki Fark Nedir?

Konut almak isteyenlerin sıklıkla tercih ettiği konut kredisi faiz içeren bir sistem olmasına karşın eminevim sisteminde faiz yoktur. Yine kirada oturan kişiler için sisteme girdikleri anda kira yardımı yapılırken il sınırlaması olmadan konut alımı desteklenmektedir. Yine geri ödeme konusunda eminevim katılımcılara sınırsız seçenek sunmaktadır.

Eminevim Kira Yardımı Nedir?

Kirada otururken ev sahibi olmak amacı ile eminevim sistemine giren kişilerin desteklenmesi amacı ile kira yardımında bulunulmaktadır. Bu yardım belirlenen grup içerisinde evlerini erken alan kişilerin en sonda ev alan kişiler için belirli tutarlarda para ödemesi sonucu birikir ve amaç grup içerisinde yer alan herkesin eşit şartları paylaşmasını sağlamaktır.

Eminevim Sistemine Kimler Girebilir?

Sisteme üyelik için aranılan tek şart aylık ödemelerinizi düzenli yapabilecek kapasiteye sahip olunmasıdır.

Eminevim Sona Kalırsam Ne Olur?

Sona kalmak en az ilk ev almak kadar avantajlıdır. Çünkü sistem sona kalanları desteklemek üzerine kurulmuştur ve her ay ödeme taksitleri azaldığı gibi aynı zamanda kira yardımı ödemesinde de bulunulmaktadır.

Bana Sıra Gelene Kadar Ev Fiyatları Yükselirse Ne Olur?

Ev fiyatlarının sürekli olarak yükseldiği günümüzde bu olumsuzluktan etkilenmemek adına artan aylık gelirinizle sisteme ödediğiniz tutarı arttırarak satın alacağınız evin değerini yükseltebileceğiniz gibi aynı zamanda yapılan kira yardımlarını açacağınız farklı bir hesapta biriktirerek aradaki değer farkını kapatma imkanı bulabilirsiniz.

Ödeme Zorluğu Çekersem Ne Olur?

Taksitlerinizi öderken yaşayabileceğiniz olası ödeme sıkıntıları için taksit tutarlarını azaltma imkanı bulunmaktadır. Ayrıca yine dilerseniz taksitlerinizi dondurma ya da sistemden ayrılma seçenekleri de bulunmaktadır. Sistemden ayrılma durumunda katılım ücreti iade edilmezken kalan tutar 3 ila 6 ay içerisinde geri ödenmektedir.

Ara Ödeme ya da Ekstra Ödeme Var Mı?

Eminevim ödemeleri esnasında evinizi teslim alana kadar taksitler azalırken evi teslim aldıktan sonra az miktarda yükselmekte ve bu tutar sabitlenerek borç bitimine kadar aynı tutar ile devam edilmektedir.

Hak Sahipleri Nasıl Belirleniyor?

Sisteme giren gruplar belirlenmekte ve belirlenen bu grup içerisinde hak sahiplerinin arasında sıralama yapmak amacı ile çekiliş yapılmaktadır.Peşinatı olan kişiler için peşinatlı erken teslim sistemi ile vade ortası sistemi seçenekleri de bulunmakta olup bu sistemlerde kişiler evlerini teslim alacakları tarihi önceden belirleyebilmektedir.

Eminevim hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz