Eminönü – Alibeyköy Tramvay Hattı Ne Durumda?

Ulaşımda büyük bir kolaylığa imza atacak olan Eminönü – Alibeyköy tramvay hattı ile ilgili çalışmalar büyük bir titizlikle yürütülmeye devam ediyor. İstanbulluların yakından takip ettiği projede sonunda beklenen inşaat çalışmaları aşamasına geçildi. Peki, Eminönü – Alibeyköy tramvay hattı ne durumda?

Yeni Tramvay Hattı 3 Senede Tamamlanacak 

Eminönü – Alibeyköy tramvay hattı toplam 14 istasyondan oluşacak ve yapımı en geç 3 sene içerisinde tamamlanmış olacak. Birbirine paralel olacak şekilde inşa edilecek olan 2 hattan oluşan tramvay hattı ulaşımda İstanbullulara büyük bir kolaylık sağlayacak.

Yeni yapılacak olan tramvay hattının ilk durağı Eminönü Meydanı olurken tramvay hattı Alibeyköy Cep Otogarı durağı ile son bulacak Son derece önemli duraklara sahip olacak olan tramvay hattının toplam uzunluğu ise 10 kilometre olarak tasarlanmış durumda. İstanbul’un toplu ulaşımına büyük katkı sağlaması beklenen tramvay hattının toplam maliyeti ise yaklaşık olarak 4.9 milyar lira olacak. İnşaatına başlanan projenin ise 3 yıllık zaman dilimi içerisinde tamamlanması ve en geç 2020 yılı içerisinde hizmete açılmış olması planlanıyor.

Eminönü – Alibeyköy Tramvay Hattı Durakları

1.Eminönü Meydanı
2.Küçük Pazar
3.Cibali
4.Fener
5.Balat
6.Ayvansaray
7.Feshane
8.Eyüp Teleferik
9.Eyüp Devlet Hastanesi
10.Silahtarağa
11.Sakarya Mahallesi
12.Alibeyköy Merkez
13.Alibeyköy Metro
14.Alibeyköy Cep Otogarı

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz