Bakan Murat Kurum Açıkladı! Emlak Bankası da Satacak

 

Son günlerde en çok konuşulan konulardan birisi de konut kredilerinin ikincil piyasada alınıp satılması oldu. Konuyla ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum açıklamada bulunarak sektöre ilave kaynak üretme konusunda Emlak Bankasında çalışmalarımız devam ediyor. Mevcutta ana sözleşmesinde olduğuna değindi.

 

Uygulamanın Duyurusu Yapıldı

 

Konut satışları ile ilgili olarak ödeme koşullarının uygun olması durumunda arttığı görülüyor. Bu düzenlemelere göre konut satışları bu yıl da artmaya devam edecek gibi görünüyor. Güncel olarak kredi faizlerinin yüksek olması diğer sektörlerde olduğu gibi konut sektörünü de olumsuz etkiliyor. Bu kapsamda bankaların yeni kaynak üretimi üzerine çalışmaları sürüyor. Son yapılan çalışmalarda yeni kaynakların bulunması için yurt dışı çalışmalar devam ediyor. Bu da konut ve kamu yatırımları için ikincil piyasada satılması anlamına geliyor. Uygulama ile ilgili duyurunun yapılması ise detayların gelmesini sağladı. Buna göre 3 kamu ve 1 özel banka 3,5 milyar liralık Vadeye Dayalı Menkul Kıymet ihracı yapacak.

 

Kurum, Çarklar Hızlanır Dedi

 

Süleymaniye yenileme projesi için temel atma törenine katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a sorulan sorular üzerine açıklamada bulundu. ‘’ Konuyu Emlak Bankasının ana maddeleri arasına koyduk. Banka alacaklarının ikincil piyasada paraya çevrilmesi yönünde çalışmalarımız olacak. Sektör adına önemli bir çalışma olduğunu söyledi ‘’

 

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz