10 Dakikada Emlak Beyanında Bulunmak Mümkün!

Vatandaşların, emlak beyannamelerini elektronik ortamdan yapabilmesi için e-beyanname uygulamasını başlatan Bağcılar Belediyesi, e-Devlet kapısı üzerinden on dakikada halledilebilecek işlem sayesinde vatandaşların işini büyük ölçüde kolaylaştırdı.

“Yarım Günümü Alacak İşi 10 Dakikada Hallettim”

Bu ay itibariyle kullanıma sunulan uygulama ile emlak sahibi, e-Devlet kapısına giriş yapıp; Beyan Başvuruları kısmından Emlak Vergisi Bildirim hizmetini seçiyor. Çıkan formun doldurulmasının ardından tapu bilgileri de giriliyor ve onay işlemi ile beyan bildirimi sonlanıyor. Uygulamanın ilk kullanıcısı olan Avukat Öner Bulut, e-beyanname hizmeti için öncelikle Bağcılar Belediyesi görevlileri ile telefon görüşmesi yaptığını, ardından işini yalnızca 10 dakikada hallettiğini şu sözleri ile belirtti; “Ofisimin emlak beyanında bulunmak için ne yapmam gerektiğini bilmiyordum. Bu amaçla Bağcılar Belediyesi’ni aradım. Mali Hizmetler biriminde görevli personel bu işlemleri internet üzerinden yapabileceğimi söyledi. Bunu duyunca sevindim ve hemen uygulamaya geçtim. Yönlendirmelerle çok kolay bir şekilde işimi bitirdim. Yarım günümü alacak olan beyanname işimi ofisimden otoparka ineceğim 10 dakikalık zaman dilimi içinde hallettim”

Hedef, Vatandaşın Hayatını Kolaylaştırmak

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı tarafından makamında ağırlanan Öner Bulut’un, “Böyle bir hizmetle bizi buluşturduğunuz için size ve ekibinize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” ifadeleri ile teşekkür etmesine cevaben Başkan Lokman Çağırıcı da teknolojinin, hayatı kolaylaştırmak adına kullanılması gerektiğini belirterek; “Günümüz artık zamandan istifade etme günü. Teknolojiyi hemşerilerimizin hayatını kolaylaştıracak bir araç haline getiriyoruz. İstiyoruz ki vatandaşlarımız yorulmadan bir tuşla bütün işlerini bitirsin” dedi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz