TOBB MEYBEM AŞ (Türkiye Odalar ve borsalar Birliği Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri AŞ) hizmet ağını genişlettiğini ve bundan sonra emlak danışmanları, servis şoförleri ve vinç operatörlerinin de yeterlilik belgeleri alabilecekleri belirtildi.

TOBB yapmış olduğu açıklama ile, 2016 yılında kurulmuş ve şimdiye kadar 78 ilde 40 binden fazla ada için belgelendirme sunan şirketlerin sahasına 3 yeni meslek grubu daha dahil etti. TOBB MEYBEM tarafınca yapılmış olan sınavı başarılı bir şekilde tamamlamış olan adaylar, “Emlak Danışmanı“, “Servis Aracı Şoförü” yada “Köprülü Vinç Operatörü” mesleki yeterlilik belgesi alabilecek.

40 binden fazla aday

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ise iş dünyasında en büyük sıkıntının nitelikli eleman sıkıntısı olduğunu ifade etti. Bunlarla beraber iş kazalarının azaltılması adına, iş dünyasında ihtiyaç duyulan nitelikli ve belgeli iş gücüne daha basit bir şekilde ulaşmak adına TOBB MEYBEM’i kurduklarını dile getirdi. Şimdi ise hizmet ağlarını genişletmeye devam ederken, 2016 yılının başlarından bu yana 41 meslekte ve 78 ilde belgelendirme hizmetini kurumsallaştırmış olan TOBB MEYBEM ile 40 binden fazla adaya bilgi, beceri ve yetkinlik kazandırılmış.

Ticaret Bakanlığı tarafınca yayınlanan ‘Taşınmaz Ticareti  Hakkındaki Yönetmenlik‘ gayrimenkul piyasasını yakından ilgilendiren yenilikleri getiriyor. Buna en büyük örnek ise, mesleki yeterlilik belgelerini almamış olan emlak danışmanları, Aralık 2019 itibariyle bu sektörde faaliyet göstermemelidir. Onun için herkesin bu konu üzerinde daha fazla duyarlı ve hazırlıklı olması gerekiyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz