Tüm gayrimenkul danışmanlarının en büyük isteği daha fazla ev satmak oluyor. Elbette durum böyle olunca kazançlarda artış gösteriyor. Rekabetin son zamanlarda çok fazla olması başarı olasılığını elbette düşürecektir. Ancak bazı bilgiler bu durumu tersine çevirebilir…

Rakiplerinizden daha önde olmak için, uzman davranışlar sergilemeniz ve müşterilerinize daha fazla güven ve destek sunmanız gerekiyor. Sizlerde uzman bir danışman olmak istiyorsanız bu hatalardan kaçınmanız gerekiyor.

Müşteri ilişkilerini akışına bırakma

Genel anlamda danışmanların iletişimleri zaten çok iyi durumda. Ancak bu yeterli bir durum olarak kalmıyor. Müşterileriniz ile ilişkilerin doğru olması sizin en büyük avantajınız olacaktır. Bu bakımdan şunlara dikkat edin;

Potansiyeli olan müşterilerinizi ayrı bir gruba dahil edin. Onlarla her konuşmanızı not edin. Sosyal medya içerik paylaşımlarını belirli bir düzen içerisinde programlayın. Sizi referans olarak belirten kişilere bir hediye veya teşekkür notu iletmeniz sizi daha öne çıkaracaktır. İş yaptığınız müşterileriniz ile ilişkilerinizi asla bitirmeyin.

Marka danışmanı için adım adım gitmek!

Gayrimenkul piyasasında her zaman iyi bir marka olan kazanıyor. Bunun için markalaşmak şart.

Markanızı duyurmak ve hızlı satış yapmak için emek vermelisiniz. Marka olmanız için sizlerin farkları olması gerekiyor. Değer vermeli ve prensiplerinizi korumalısınız.

Yeterli Bütçe Gerekli!

Kazancınız sizi ortaya çıkarak bir durumdur. Gerçek bir bütçe ayırmanız şart. Kazanmak için daima zaman ve bütçenizi korumalısınız.

Gelirin yüzde 15‘ini emlak portföyünüz pazarlamasında kullanmanız gerekiyor. İlan profilleri, site ve kişisel bloglarınızın olması gerekiyor. Hemen olmasa bile ileride sizi bir adım öne taşıyacaktır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz