Gündelik hayatın bir parçası olan sosyal medyada artık işlerimizi de yürütüyoruz. Bu yazımızda da emlak danışmanlarının sosyal medyada kaçması gereken durumlar konusunda yardımcı olacağız. Emlak danışmanları için sosyal medya pazarlama aracı olarak görülmektedir. Bu pazarlama aracını etkin ve dikkatli bir şekilde kullanmak danışmanların kazançlarını daha da çok arttırıyor.

Sosyal medya üzerinden medya kanallarınızı profesyonel biri yönetmiyorsa yanlış kararlar alıyor olabilirsiniz. Twitter, Instagram, Facebook, Pinterest ve daha birçok sosyal medya platformu yer almaktadır. Her platformda bir sayfa ve hesap sahibi olmanız yeterli olmayacaktır. Gayrimenkul danışmanları tarafından aktif ve tutarlı paylaşımlarla marka imajını daha da güçlendirmeniz lazım.

Potansiyel müşterilerinizin işini daha da kolaylaştırmak istiyorsanız sosyal medya hesabınıza iletişim bilgilerinizi eklemenizi tavsiye ederiz. Müşterilerimiz sizin isminizi arama motorunda aratıp kolay bir şekilde bulabilirler. Sosyal medya hesaplarında müşterilerinize hemen ulaşmanız gerekiyor. Aynı zamanda sorulan soruları hızlı bir şekilde cevaplarsanız, müşteri memnuniyeti oldukça sizi ön plana çıkaracaktır.

Ayrıca müşterilere verdiğiniz yanıtlarda sizi ön plana çıkaracaktır. Paylaştığınız ilan fotoğraflarının bazılarına olumsuz yorumlar gelebilir ancak bu yorumları olumlu bir şekilde çözmelisiniz. Mesaj isteklerine de her zaman bakmanızı tavsiye ederiz. Profiliniz kapalı ise karşı taraftan gelen mesajlar, mesaj istek kutusuna gider. Böyle bir durumda mesaj kısmında istek görürsünüz. Bu yüzden mesaj listenizi her zaman kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz