Emlak Danışmanlığı Sertifikaları İşe yarayacak mı?

Emlak Danışmanlığı sektörü bilinmeyenli denklem olduğu için çok fazla kale alınmamakta ve devlet tarafından pek fazla önemsenmediğini daha önceki yazılarımızda bahsetmiştir. Devletin ilgilenmediği bu sektör emlakçılar odalarının ıkınması ile ayakta durmakta ve Emlak müşavirliği sertifikası bu odalar ve dernekler tarafından düzenlenmektedir.

Emlakçılar odasının düzenlediği Emlak Danışmanlığı Sertifikaları Milli eğitim bakanlığından onaylı olduğunu biliyor. Son zamanlarda Halk Eğitim merkezlerinde de Bu kurslar açılmış durumdadır.

Aslına bakarsanız bu sertifikaların çok fazla bir özelliği yok. 1 Ay süre ile alınan bu kurslar büyük emlak sektörü için diş kavuğunu doldurmuyor.

Emlak danışmanlığı sertifikaları Emlakçılar odalarının söylemlerine göre “Emlak Müşavirliği” yasası çıktıktan sonra lazım olabileceğini vurgulayıp kurslara ilgiyi arttırmaya yönelik çalışmalar olduğunu görüyoruz.

Kendi yorumumu katmam gerekirse “Emlak Danışmanlık Sertifikası” Göz boyamadan başka bir şey değil. 1 Aylık kurs ile hangi kişi tam bir donanımlı emlak danışmanı olabilir ki?

Emlak Danışmanlarının eğitim seviyesinin düşük olması ve bilgi donanımın yetersiz olması sebebiyle bu sertifika bir+ sağlayacağı aşikar..

yani tamamiyle boş sayılmaz. Hiç olmazsa Milli Eğitim bakanlığı onaylı Emlak Danışmanlık Sertifikam Var bile deseniz müşterinin hoşuna gidebilir.

Tabi Sormamız gereken soru asıl şu:

Emlak danışmanlık Sertifikası Yeterli mi?

Kesinlikle Hayır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz