Emlak Danışmanlığı Sertifikası Nasıl Alırım?

Emlak danışmanlığı yapmak isteyen, planlarını bunun üzerine kuran birçok insanın en çok merak ettiği ve emlak danışmanlığında ilk adım olan sertifikanın nasıl alınabildiğidir. Çünkü bir kişinin emlak danışmanlığı yapabilmesi, emlak danışmanı olarak adlandırılması için öncelikle sertifikaya ihtiyaç vardır. Sertifika almamış bir kimse emlak danışmanı olamaz ve resmi olarak emlak danışmanlığı yapamaz.

Emlak danışmanlığı sertifikası için de Milli Eğitim Bakanlığının açtığı kurslara gidilebilir. Bu kursların tarihleri Milli Eğitim Bakanlığının resmi sitesinde açıklanacaktır. Bir diğer yöntem ise Emlakçılar odalarının ve emlakçılar derneklerinin açmış oldukları emlak danışmanlığı kurslarıdır. Bu kurslar sayesinde sertifika sahibi olabilirsiniz. Tabi ki bu oda ve dernekler de Milli Eğitim Bakanlığının izinleri ve denetimleri sonucunda bu kursları açabilmektedir. Alacağınız sertifikada da Milli Eğitimin onayı olacaktır. Bu iki yol ile kurslara gidebilir ve sertifika sahibi olabilirsiniz.

Emlak Danışmanlık Sertifikaları Zorunlu mu?

Emlak danışmalığı sertifikası şu an için kanunlara göre zorunlu değildir. Ancak bu sertifikanın birçok yararı olacağı için çoğu insan bu sertifikayı alma gereği ve bu sertifikanın kurslarına katılma gereği hissetmektedir. Sonuçta hangi mesleği yaparsanız yapın en iyi şekilde yapabilmek için mutlaka bu konuda uzman olmanız gerekmektedir. Emlak danışmanlığında uzmanlaşabilmek için emlak danışmalığı sertifikası kursuna giderek mutlaka bu emlak danışmanları sertifikasını almalısınız.

Bankalarda emlak danışmanlığı yapacak iseniz birçok banka emlak danışmanlığı sertifikasını zorunlu olarak tutmaktadır. Bu alanda kesin olarak emlak danışmanları sertifikası gereklidir.

Emlak Danışmanlık Eğitimleri Kaç Saat

Emlak danışmanlığı sertifikası konusunu sizlere daha önceki makalemde anlattım. Bu makalemde sizlere bu sertifikanın kurslarının ne kadar süre sürdüğünü anlatacağım. Emlak Danışmanlık Sertifikası kursları genellikle 45 gün civarında sürmektedir. Bu kurslar sizlere birçok yönden kazanımlar sağlarken eski düzende olduğu gibi bir masa bir kasa mantığından daha çok internet ortamında ve müşterilerinize daha iyi hizmet verebileceğiniz şekillere dönüştürmektedir. Bu yüzden bu kurslara gidilmesinde ve emlak danışmanlığı sertifikası alınmasında çok büyük fayda vardır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz