Emlak Dolandırıcılığı Mağduru Olmamak İçin Bunlara Dikkat Edin!

Son dönemde birbiri ardına basına emlak dolandırıcılığı haberlerinin yansıması üzerine Avukat Kadir Kurtuluş vatandaşları bu konu hakkında uyardı. Yeni bir ev sahibi olmak ya da gayrimenkul yatırımı yapmak isteyen kişilerin dolandırıcılar tarafından mağdur edilmemesi için gerekli önlemleri almaları konusunda uyaran Kurtuluş gayrimenkul satın alırken dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgilendirmede bulundu.

Gayrimenkul İçin Detaylı Bir İncelemede Bulunun 

Dolandırıcıların en çok kullandıkları yöntem bir başkasına ait taşınmazı kendilerinin gibi göstererek satmaya çalışmalarıdır. Bu nedenle ilk olarak satın almak istediğiniz taşınmazı satmaya çalışan kişinin gerçekten bu taşınmazın sahibi olup olmadığı ya da satmaya yetkisi bulunup bulunmadığı araştırılmalıdır. Yine çok hisseli tapularda diğer ortakların da satışa rızası bulunup bulunmadığı sorulmalıdır. Bunun için tapunun fotokopisi ile belediye imar müdürlüğü üzerinden bilgi talep etmeniz mümkündür.

Gayrimenkulü Mutlaka Önceden Görün 

Taşınmazı satın almadan önce mutlaka taşınmazı görün, size anlatılan özellikleri taşıyıp taşımadığından emin olun. Markalı konut projeleri arasından seçimde bulunuyorsanız ve hemen teslim konut projeleri arasından bir seçimde bulunmuyorsanız inşaat firmasının daha önce teslim ettiği projeleri inceleyin. Gecikmeye düşüp düşmediği ya da taahhütlerini tam olarak yerine getirmediklerini sorgulayın. Yine kredi kullanmayı düşünüyorsanız mutlaka taşınmazın kredi kullanımına uygun olup olmadığını inceleyin. Satın alma işleminden önce mutlaka fiyat araştırması yapın ve emsal fiyatların size verilenin altında olduğundan emin olun.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz