Gayrimenkul satışlarında en önemli adım fiyat oluyor. Bu bakımdan hızlı bir satış yapmak için evin satış fiyatını analiz etmek oluyor. Emlak için satış fiyatı ciddi bir konudur. Bu bakımdan gayrimenkul sektöründe fiyatın doğru analiz edilmesi gerekiyor.

Ev satışlarında fiyatın önemi neden var? Evin satış fiyatı gerçekte nasıl hesaplanır? Evin değerinin üstünde fiyatlama durumunda neler yaşanır? İşte bilmeniz gerekenler…

Emlak sektöründe ev fiyatı değerlendirmesinde, dikkat etmeniz gerekenler ve cevaplar…

Doğru fiyatlandırma önemi

Satılık ev konusunda gerçek bir fiyatlandırma yapmak satışı hızlandırır. Yada sizler yanlış fiyat belirlerseniz, çok uzun bir süre ev satışı yapamaz ve elinizde bekletmiş olursunuz. Bu bakımdan doğru bir fiyatlandırma yapmanız şart.

Evin değerini daha aşağı çekmek doğru mu?

Fiyat düşürme sizleri bir adım aşağı atar. Evin uzun süre ilan listesinde olması alıcıyı olumsuz düşündürüyor. Çünkü alıcılar uzun süre satılmayan evin sorunlu olduğu hissiyatine kapılıyor.

Acil satılık ilan yazmak doğru mu?

İlanlarda acil satılık yazmak hem işe yarayabilir hemde olumsuz olabilir. Çünkü acil ilan olduğu zaman alıcılar bu arabada bir sorun var bu evde bir sorun var, başımız sonradan ağrır uzak duralım düşüncesine kapılabilir.

Kimisi ise acil yazmış fiyat kırarız düşüncesinde hızlı satış yapmanızı sağlayabilir.

Evin gerçek fiyatı nasıl hesaplanır?

Evinizin gerçek değerini hesaplamak için sektörde analiz ve araştırma yapmanız gerekiyor. Bir yandan ise, bölgede AVM, metro gibi hastane gibi önemli hizmetlerin yer alıp almadığını bilmeniz gerekiyor. Daima bu şekil yakın olan konutların fiyatı daha pahalı olacaktır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz