Dünyanın en çok tercih edilen lüks yaşam merkezleri arasında yer alan Dubai’de emlak fiyatları kan kaybetti. Dubai İstatistik Merkezi tarafından açıklanan verilere göre ülkede yer

Emlak Fiyatları Dubai’de Düşüşte 
Dünyanın en çok tercih edilen lüks yaşam merkezleri arasında yer alan Dubai’de emlak fiyatları kan kaybetti. Dubai İstatistik Merkezi tarafından açıklanan verilere göre ülkede yer alan taşınmazların fiyatları son 1 yıllık zaman dilimi içerisinde yüzde 8 oranında düşüş gösterirken ülke içerisindeki emlak harcamaları ise aynı dönemde yüzde 6 oranında gerileme yaşadı. 
Sunulan Cazip Fırsatlar Yatırımcı Çekiyordu 
Batı ülkelerinin tersine gelir vergisi tahsil edilmemesi, son derece lüks olan yaşam olanakları, yüksek aylık gelir ortalaması ve modern yapılaşması son 15 yıllık zaman dilimi içerisinde Birleşik Arap Emirlikleri’ne bağlı olan Dubai’nin yoğun göç almasına neden oluyordu. 2017 yılında yapılan bir dizi düzenleme ise Dubai para birimini değerlendirmiş ve dolar üzerinden maaş alan binlerce kişinin kendi ülkelerine dönüşünü zorunlu hale getirmişti. Bu geri dönüş Dubai’ye pahalıya mal olmuş, borçlarını ödemeden kendi ülkelerine dönen yabancıların 1,4 milyar dolarlık faturası Dubai’ye kesilmişti. 
Son 10 Yılda %28 Değer Kaybı Yaşadı 
Geriye dönük olarak son 10 yıllık emlak verileri fiyatları incelendiğinde ise Dubai emlak sektörünün yaşadığı değer kaybı yüzde 28 olarak açıklandı. Şu anda son yılların en düşük emlak fiyatlarının yaşandığı ülke bu açıdan Dubai’den konut almak isteyen kişilere son derece cazip fırsatlar sunuyor. Yine ülkede alınmaya başlanan gümrük vergisi ve KDV uygulamaları nedeni ile de bu ülkede bulunan kuyum firmaları da merkezlerini Türkiye’ye taşımaya başladı. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.