Emlak Fiyatları Yavuz Sultan Selim Köprüsü Güzergâhında Yükseldi

İstanbul’un Anadolu Yakası ile Avrupa Yakasını üçüncü kez birbirleri ile kavuşturan köprüsü olan ve yapım aşamasından ismine kadar büyük tartışmalara neden olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü güzergâhı üzerinde yer alan konutların fiyatlarında çok ciddi yükselişler yaşanmasına neden oldu. 26 Ağustos 2016 tarihinde yapımı tamamlanarak hizmete açılan köprü güzergâhında yer alan konutların fiyatları büyük oranda artış gösterdi.

Beykoz’da Konut Fiyatları Fırladı

Yavuz Sultan Selim Köprüsü Anadolu Yakası bölümünde konut fiyatlarında en çok artış Beykoz ilçesinde yaşandı. Sahibinden.com internet sitesi fiyat endeksleri verileri üzerinden yaptığı karşılaştırmada köprünün hizmete açıldığı tarihten bu yana Beykoz ilçesindeki konut satış fiyatlarının yaklaşık yüzde 42,9 oranında artış gösterdiği tespit edildi. Geriye dönük olarak son 1 yıllık fiyat endeksi verileri kıyaslandığında elde edilen bu oran ile beraber Beykoz ilçesinde konut satış metrekare fiyatları ise 9 bin 32 lira seviyesine yükselmiş oldu.

Sarıyer’de Konut Fiyat Artışından Etkilendi

2016 yılının Ocak ayı konut fiyat endeksi ile kıyaslandığında Sarıyer ilçesindeki konutların satış fiyatlarının % 17,8 oranında artış gösterdiği görülürken yaşanan bu artış ile beraber fiyatlar 10 bin lira sınırını aşarak 10 bin 701 lira seviyesine yükseldi. Temeli 2013 yılında atılarak inşaat çalışmalarına başlanan Yavuz Sultan Selim Köprüsü 2016 yılının Ağustos ayında kullanıma açılmış ve köprünün geçtiği noktalarda bulunan ilçelerde emlak fiyatlarında büyük bir dalgalanma yaşanmasına neden olmuştu.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz