Emlak Fotoğrafı Çekimlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Emlak ilanlarına yönelik yapılan araştırmalar gösteriyor ki; alıcıların en çok dikkat ettiği nokta yüzde 80 oranla fotoğraf ve gayrimenkul detay bilgileri oluyor. Emlak ilanlarının daha dikkat çekici olması için fotoğraf çekimlerinin profesyonel olması gerekiyor. Bu yüzden fotoğraf çekimlerinde dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunuyor.

Kameranın Özelliklerini Bilmek

Yüksek kaliteli fotoğrafların yer aldığı emlak ilanlarının fiyatları, diğer ilanlara kıyasla yüzde 47 daha fazla soruluyor. Kaliteli bir fotoğraf çekmek için üst düzey bir kamera, tam özellikli düzenleme yazılımı gibi doğru ekipmanlara sahip olmak gerekiyor. Ayrıca belirtmek gerekir ki geniş açılı lensler, özellikli dar alanlarda birçok nesnenin kareye sığmasını sağlıyor. Akıllı telefonlarla yapılan emlak fotoğrafı çekimleri; ışık kullanımı ve flu görünüm gibi birçok risk barındırıyor.

Dış Çekimlerde Hava Durumunu Takip Etmek

Evin iç özellikleri, alıcıların dikkatini çekecek kadar güzel olabilir. Fakat dikkat etmek gerekir ki satılık ev arayanlar için evin dış görünümü de her zaman önemlidir. Bundan dolayı emlak ilanlarında dış cephe fotoğraflarına da yer vermek gerekiyor. Dış çekimin yapılacağı gün havanın kapalı, yağmurlu ya da sisli olmaması gerekiyor. Gün ışığının binanın arkasından gelmeyeceği bir saate göre plan yapılmalıdır.

Banyo ve Mutfaktaki Detaylar

Ev satın almayı düşünenler için evin metrekaresi, oda sayısı ve cephesi kadar önemli olan bir diğer unsur ise mutfak ve banyodur. Mutfak çekimlerinde doğru açıyı yakalamak, ankastre ürünlerin markalarını göstermek gibi detaylar oldukça önemli ve ilgi çekicidir. Banyolarda ise fotoğrafı çekmeden önce tuvalet kapaklarının kapalı olması, tuvalet kağıdı rulolarının tazelenmesi, küçük bir çiçek ve temiz havlu yerleştirilmesi oldukça önemlidir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz