Emlak Haberleri

En güncel emlak haberleri sitemizden ve sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Yeni çıkan haberler, mevzuat değişiklikleri, emlakçılık ile alakalı güncellenen-eklenen yasalar, inşaat haberlerine yer verilmektedir

Deniz Manzaramı Kapattın Diye Komşusuna Dava Açtı!
Deniz Manzaramı Kapattın Diye Komşusuna Dava Açtı!   Geçtiğimiz günlerde gelen habere göre Muğla’nın Datça ilçesinde yaşam süren bir kişi komşusuna yaptığı tadilat nedeni ile deniz manzarasını kapattığına dair dava..
İŞKUR’dan Çalışan Annelere 400 TL Destek!
İŞKUR’dan Çalışan Annelere 400 TL Destek!   İŞKUR çalışan anneler için yaptığı düzenlemede 400 TL destek vermeye karar vermiş olup, bu tüm anneleri sevindiren bir haber olurken, çalışan annelerin 400..
Ulaşım Yatırımları Resmi Gazetede Yayımlandı!
Ulaşım Yatırımları Resmi Gazetede Yayımlandı! 2019 ve 2021 dönemine ait olan ulaşım ile ilgili yatırımlarda son karar verilerek, ulaşım yatırımlarını kesinleşti ve Resmi Gazete üzerinde yayımlandı. Peki, ulaşım yatırımlarında ki..
Emlak ve Emlak Yönetimi Mezunları İçin Kamu Alımı
Emlak Yönetimi Mezunları İçin Tapu Alımları   Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı, Emlak yönetimi mezunları için tapu alımları yapacak olup, bu alımların onaylanması için haber beklenmektedir. Meslek sahibi olacak olan..
Emlakçılar Zor Günlerden Geçiyor!
Başkan Kandemir’den “İŞLER AYNA GEL GEL OYNA” Açıklaması   Gölcük Emlakçılar Derneği Başkanı Necmi Kandemir son zamanlarda oluşan kriz ve enflasyon nedeni ile emlak sektörünün durumunun kötüye gittiğini açıklarken emlak..
Yabancıların Türkiye’den Ev Aldığı İllerde Konut Fiyatları
Yabancıların Türkiye’den Ev Aldığı İllerde Konut Fiyatları   Doların yükselmesi ile Türk lirasının değerinin düşmesini fırsat bilen yabancı yatırımcılar Türkiye’den konut aldıkları görülmektedir. TÜİK, yaptığı araştırmaya göre Ağustos ayı verileri..
Orta Vadeli Mali Plan Onay Aldı
Orta Vadeli Mali Plan Onay Aldı   Son günlerde gündemde olan konulardan birisi olan orta vadeli mali plan resmi gazetede yayınlanarak onay aldı. Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Strateji ve..
20 Yıl Taksitle Ev Alımı
20 Yıl Taksitle Ev Alımı   Geçtiğimiz aylarda gündeme gelen 20 yıl taksitle ev alımı için bilgiler merak konusu olurken, 20 yıl taksitle ev alımı hakkında sizlere detaylı şekilde bilgileri..
İmarda Yeni Rant Vergisi
İmarda Yeni Rant Vergisi   Çevre ve Şehircilik Bakanlığı geçtiğimiz yıllarda taslak olarak hazırladığı ve daha sonra ise gündemden kalkarak rafa kaldırılan imarda yeni rant vergisi tekrar gündeme geldi. İmarda..
Hazineye Ait Olan Arazilere Gelen Yoğun Talep
Hazineye Ait Olan Arazilere Gelen Yoğun Talep   Geçtiğimiz günlerde hazine arazilerinin çiftçilere kiralanması yönünde açıklamalar ardı arkaya gelmiş olup, hazineye ait olan arazilere umulduğundan fazla talebin gelmesi ise yapılan..