Emlak Haberleri

En güncel emlak haberleri sitemizden ve sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Yeni çıkan haberler, mevzuat değişiklikleri, emlakçılık ile alakalı güncellenen-eklenen yasalar, inşaat haberlerine yer verilmektedir

Mehmet Özhaseki Yapı Kayıt Belgesi Açıklamaları
Yapı Kayıt Belgesi Açıklaması Son zamanların en çok konuşulan konularından biri olan imar barışı ile ilgili detaylı açıklamalar da her geçen gün gelmeye devam ediyor. Özellikle temin edilen belgelerin hangi..
Ev ve Ofis Kiralamaları İçin Kredi Notu Dönemi Başladı!
Ev ve Ofis Kiralamaları İçin Kredi Notu Dönemi Başladı! Findeks kredi notu sistemi ev sahipleri tarafından da kullanılmaya başlandı. Yeni sistemde evini kiraya vermek isteyen ev sahipleri bundan sonra kiracıları..
Emlakçıların Kalitesi Artıyor(!)
Emlak Sektörüne Düzenleme Geldi Emlak sektöründe uzun süredir yaşanan kaos ve karışıklık ortamında yavaş yavaş sona gelinmiş durumda. Nitekim farklı meslekler konusunda uzmanlaşmış olan kişilerin maddi kazançlarını arttırmak için emlak..
Tatil Yörelerindeki Kaçak Emlakçılara Dikkat
Tatil Yörelerindeki Kaçak Emlakçılara Dikkat Emlak sektöründe yer alan dolandırıcılık, kaçak yapıları satma, kandırılma gibi olaylar günden güne artış göstermeye devam ediyor. Özellikle yaz aylarının gelmesi ile beraber turistlerin tatil..
Yapı Kayıt Belgesi Dolandırıcıları İş Başında
Yapı Kayıt Belgesi Dolandırıcıları İş Başında Geride bıraktığımız Cuma günü itibari ile imar barışı başvuruları kabul edilmeye başlanırken Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki vatandaşları dolandırıcılara karşı uyardı. Bakan Özhaseki..
Bakandan Tarım Arazileri Hakkında Önemli Açıklama!
Bakandan Tarım Arazileri Hakkında Önemli Açıklama! Tarım arazileri kullanıcılarını sevindirecek açıklama Maliye Bakanı Naci Ağbal’dan kaldı. Bakan Naci Ağbal yapmış olduğu açıklamada belediyelerin sınırları içerisinde kalan ve yapılan imar değişiklikleri..
Tapu Alım – Satım İşlemlerini Artık Noterler Yapacak!
Tapu Alım – Satım İşlemlerini Artık Noterler Yapacak! Türkiye Noterler Birliği tarafından düzenlenen Türkiye Noterler Birliği 47. Olağan Kongresi organizasyonuna katılan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül son derece önemli açıklamalarda bulundu...
Maliye Bakanı Müjdeyi Verdi, Hazine Arazileri İçin Yeni Fırsat!
Maliye Bakanı Müjdeyi Verdi, Hazine Arazileri İçin Yeni Fırsat! Hazine arazilerine yönelik açıklamalarda bulunan Maliye Bakanı Naci Ağbal bu arazileri almaya hakkı bulunmasına rağmen başvuruda bulunmayan ya da başvuruda bulunmalarına..
İmar Barışı İçin Başvurular Bu Cuma Günü Başlıyor
İmar Barışı İçin Başvurular Bu Cuma Günü Başlıyor İmara aykırı konutların yararlanacağı imar barışında başvurular yarın başlıyor. Müracaatlar e-Devlet sistemi üzerinden veya Bakanlığın il müdürlüklerinden yapılabilecek.. 13 milyon konutun yararlanacağı..
Emlakçıların Gelmez Dediği Yasa Resmi Gazetede Yayımlandı ! Hani gelmezdi?:)
Emlakçıların Gelmez Dediği yasa Resmi Gazetede yayımlandı ! Hani gelmezdi?:) Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca hazırlanan “Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelik” Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yönetmelikle taşınmazla ilgili danışmanlık hizmeti veren..