Emlak Haberleri

En güncel emlak haberleri sitemizden ve sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Yeni çıkan haberler, mevzuat değişiklikleri, emlakçılık ile alakalı güncellenen-eklenen yasalar, inşaat haberlerine yer verilmektedir

Bakan Albayrak ‘tan Vatandaşa “İmar Barışı” Uyarısı Geldi!
Bakan Albayrak ‘tan Vatandaşa “İmar Barışı” Uyarısı Geldi! Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak göreve geldiği günden bu yana yoğun bir mesai ile çalışmaya devam ederken imar barışı hakkında da..
Yeni Emlak Yasasına Geçiş Sürecinde Emlakçılara Kolaylık Sağlanacak
Yetki Belgesi Almayan Emlakçılık Yapamayacak! Taşınmaz ticareti yani emlakçılık yapmak isteyen kişiler için emlakçı yetki belgesi alınması zorunlu bir hale getirildi. Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanan “Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelik” hatırlanacağı..
Ağustos 2018 TEFE TÜFE Oranları
Ağustos 2018 TEFE TÜFE Oranları Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) ev sahipleri ve kiracılar tarafından büyük bir merakla beklenen TEFE TÜFE rakamlarını açıkladı. Açıklanan rakamlar ile beraber Ağustos 2018 dönemi için..
Emlakçı Olmanın Yeni Şartları Nelerdir?
Emlakçı Olmanın Yeni Şartları Nelerdir? 5 Haziran 2018 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelik ile beraber emlak sektörünü yakında ilgilendiren pek çok yasal düzenleme yapılmıştı. Geçmişten günümüze gelen..
Bedelli Askerlik Çıktı, Satılık Ev İlanları Arttı!
Bedelli Askerlik Çıktı, Satılık Ev İlanları Arttı! İlk olarak seçimlerden önce gündeme gelen ve pek çok partinin seçim vaadi olan bedelli askerlik sonunda çıktı. Bedelli askerlikte yaş şartı ve bedelli..
Yeni Ev Alanlara Müjde! Tapu Harcı Geri Alınacak
Yeni Ev Alanlara Müjde! Tapu Harcı Geri Alınacak Kentsel dönüşüm projeleri ile hayata geçirilen yapılardan ev ya da işyeri alan kişilere müjdeli haber geldi. Yapılan açıklamaya göre kentsel dönüşümden ev..
Binalarda Yeni Dönem Resmen Başladı, Artık Zorunlu Oldu!
Binalarda Yeni Dönem Resmen Başladı, Artık Zorunlu Oldu! Resmi Gazete’de yayımlanan “Planlı Alanlar İmar Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” resmen yürürlüğe girmiş oldu. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan yeni..
Eş Rızası Olmadan Yapılan Devir İşlemleri İçin Emsal Karar Çıktı
Eş Rızası Olmadan Yapılan Devir İşlemleri İçin Emsal Karar Çıktı Aile konut olarak kullanılan evler için Yargıtay emsal karar verdi. Borçlarını ödeyemeyen kişi borçlarına karşılık olarak konutuna ait tapuyu devretti...
2018 Tapu Harcı ve KDV indirimi Ne Zaman Bitiyor?
2018 Tapu Harcı ve KDV indirimi Ne Zaman Bitiyor? Konut satışı rakamını arttırmak ve konut stokunu tüketmek amacı ile Bakanlar Kurulu kararı ile 2018 yılının başlarında hayata geçirilen tapu harcı..
Kiracı Seçerken Ayrımcılık Yapan Ev Sahipleri ve Emlakçılar Yandı!
Kiracı Seçerken Ayrımcılık Yapan Ev Sahipleri Yandı! Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu (TİHEK) kiracılar lehine emsal bir karara imza attı. Dul olmasını gerekçe göstererek bir kadına evini kiraya vermeyen..