En iyi geri dönüşümlü Emlak İlan sitesi hangisidir?

Bildiğiniz üzere emlak sektörü son yıllarda internet platformunun gelişmesi ile birlikte internet âlemine doğru kaymaya başlamıştır.Bundaki temel sebep ise internetteki kullanıcı sayısının fazla oluşu ve gönderileri daha çok kişinin görmesidir.Bu yüzden birçok emlak sahibi kişi ilanlarının daha çok kişi tarafından görülmesi için interneti seçmektedir. İnternette belli başlı bu işi yapan kişiler çoğunlukla kendi emlak şirketlerini popüler internet sitelerine kaydettirmektedirler ve bun internet siteleri aracılığıyla müşteri beklemektedirler, bu sitelerin potansiyelleri çok yüksektir.

Bu siteler sayesinde her gün onlarca müşteri alan emlak şirketleri, bu platformda hangi şirketi seçeceklerini şaşırmaktadırlar. Bu konuda yazacağımız bu makalemizde hangi emlak sitesinin rağbet gördüğünü anlatmaya çalışacağız. Genelde gazetelerin emlak ilan sayfaları çok rağbet görmektedir, bunların köklü olması ve güvenilir olması kullanıcılar tarafından seçilen unsurların başında gelmektedir.

Hürriyet emlak ve Milliyet emlak geri dönüşümlü ilan sitelerin başında gelmektedir. Bu emlak sitelerinin seçilmesinde ki en büyük sebep geri dönüşlerinin çok olmasıdır ve piyasada en güvenilir ve en bilinen sitelerin bu iki site oluşudur.

Başka İlan Siteleri Var mı?

Yukarıda belirttiğimiz Emlak ilan siteleri haricinde bir çoğumuzun bildiği Sahibinden com ilan sitesi yer almaktadır. Aslına bakılırsa Sahibinden sitesi yukarıda belirttiğimiz ilan sitelerinden daha çok ziyaret edilmektedir. Çok ziyaret edilmek çok satış yapabilmek anlamına gelmez. Önemli olan ilan sitelerine eklediğiniz emlaklarınızın geri dönüşümün en yüksek olan siteler her zaman avantajdır.

Araştırmalarımız sebebiyle Milliyet ve Hürriyet ilan sitelerindeki geri dönüşüm az fakat sahibinden ilan sitesine göre daha etkili olduğu gözlemlenmiştir.

 
Son dönemlerde İlan Siteleri Fiyatları Tavan Yaptı

Son dönemde özellikle emlak sekterü ile alakalı ücretli ilan yayaınlayan siteler normal fiyatların 2-3 katına çıkarmış durumda ve emlakçıları bu anlamda zorladıklarını gözlemlemekteyiz. Bu ilan sitelerinin başında Sahibinden sitesi gelmektedir. Emlakçılar için vazgeçilmez olarak görülen bu ilan sitesi maddi anlamda kullanıcılarını sıkıntıya sokarak danışmanların farklı alternatiflere yönlenmesine önlem alamayacak gibi görünüyor.

Yeni Firmalar Piyasada yer Almaya Çalışıyor

Sektörü yönlendiren ilan siteleri haricinde sektör içerisinde pek de kendine yer bulamamış ve ya bulduğu yer kendisine dar gelen ve büyüyemeyen ilan siteleri de mevcut. Bu ilan siteleri fiyat anlamında çok düşük olsa da müşteri anlamında çok da karşılık görülemeyen sitelerdir. bazen uğraşmaya değer bile bulmazsınız.

fakat popüler ilan sitelerinin bu fiyat politikası ilan sektörüne adım atacak güclü firmaların iştahını kabartıyor. Fiyatların yüksekliğinden yakınan emlakçılar alternatif ararken iyi dönüş yapabilecek ve gelecek vaad eden yeni ilan siteleri aramaktan geri kalmıyor

İlan Siteleri Yerine Google Arama Reklamları

İlan sitelerine para vermekten sıkıldınız mı?, Ya da çok para verip yeterince dönüş alamamaktan mı şikayetçisiniz. Bu duruma gelmiş olan danışmanlara bizim her zaman önerdiğimiz Google Adwords Reklamlarıdır. Bu reklamlarda tüm kontrol size ait. Reklamın mantığı çok basit. Google da arama yapan kullanıcıları web sitenize çekiyorsunuz ve sitenize giren kişi sayısı kadar reklam ücreti ödüyorsunuz. Öyle çok meblalar beklemeyin. Ortalama siteye giren bir kişi için ödeyeceğiniz rakam 0.05-0.10 TL arası bir rakam olacaktır. Buda 1000 müşteri için 50-100TL civarındadır. Tabi bu reklam mbiçimini kullanabilmeniz için güzel bir web sitenizin de olması gerektiğini unutmayın

Google Adwords Reklamları
 
Sizce En İyi Emlak İlan Sitesi Hangisi?

 

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz