Normalden daha fazla sayıda alıcı genelde emlak sitelerini kullanmakta. Bu bakımdan ev alma ve kiralama durumunda olanlar emlak sitesinde yer alan danışmanlar için farklı anlamlar kazanmakta. 

Sizlerinde bildiği gibi emlak siteleri danışmanlar için önemli bir pazar haline geldi. Verilen hizmet bölge dışında yer alan müşteriler ve satış ile kiralama hedefleri için bir numara diyebiliriz…

Müşteriler için ne olmalı?

Kısacası emlak sitesinde ev arayan kişinin ilgisini çeken ev ilanına tıkladığını düşünürsek, bazı önemli ipuçları bulunuyor. Bugün sizleri emlak ilanlarında uyarıyoruz..

1= Emlak ilanlarında yer alan bilgilerin hem yeterli hemde detaylı olması için, ilanı yayınlayan danışmanın mesleki anlayışını yasıtmakla kalmıyoruz. Bunla beraber empati yeteneğini de sergiliyoruz. İlanda yer alan evle beraber hangi soruların yanıtsız kaldığını bilmeniz ve müşteriye güven vermeniz gerekiyor.

2= Fotoğraf ile ilan açıklaması uyumlu olmalıdır. Alıcılar fotoğraflardan etkilenmelidir. Fotoğraflar satış konusunda çok fazla önem teşkil ediyor. Açıklamalarda evin ön cephesi parka bakıyor denilmişse, fotoğraflar bunu göstermeli.

3= Müşteriler ilanda görmüş oldukları ve beğendikleri daireyi yakından görmek isteyebilirler. Bu bakımdan gayrimenkul profilini incelerler. Profilinize önem verin.

4= Alıcılar için açıklamalar çok fazla önem teşkil etmekte. Sade anlaşılır ve güzel bir hatasız cümleye yer verin.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz