Emlak Konut “Bizim Mahalle” Projesini 1 Milyon Metrekare Üzerine İnşa Edecek 

İstanbul’da Küçükçekmece sınırları içerisinde yapılacak olan ve Emlak Konut tarafından inşa edilecek Bizim Mahalle projesi büyük bir merakla bekleniyor. Projenin 1 milyon metrekare gibi dev bir alanda yükselecek olması ve mahalle temasının işlenmesi projeye olan ilgiyi arttırırken konu hakkında açıklamalarda bulunan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum projede komşuluk ilişkilerinin canlandırılmasına öncelik verdiklerini belirtti.

Dikey Değil Yatay Mimari Tercih Edilecek

Her geçen gün biraz daha unutulan mahalle kültürünü yaşatmak için ellerinden geleni yapacaklarını belirten Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum bu amaç ile oluşturacakları yeni Bizim Mahalle projesinde dikey mimari yerine mümkün olduğunca yatay mimariye öncelik vereceklerini belirtti. Kurum yapmış olduğu açıklamada projede her yaş grubunun yararlanabileceği özelliklere sahip olan sosyal ve kültürel tesislerin yapılacağını söyledi. Bu tesislerin yanı sıra projede tematik çocuk parkları, kent müzesi, festival alanı, sağlık tesisleri, spor tesisleri, kütüphane ve eğitim merkezleri gibi çok sayıda özel alanda projede yer alacak.

Geleneksel Türk Mimarisi Kullanılacak 

Murat Kurum projede kesinlikle geleneksel Türk mimarisini benimseyeceklerini söylerken Emlak Konut Bizim Mahalle projesi Türkiye’nin en büyük projelerinden biri olacak. Toplamda 1 milyon metrekare gibi son derece büyük bir alanı kapsayacak olan projede adeta dev bir mahalle oluşturulacak ve bu mahallede ihtiyaç duyulan tüm sosyal imkanlara da yer verilecek.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz