Emlak Konut Güvencesi Ne Demektir?

Özellikle de yürütülen reklam çalışmalarında sıklıkla duyulan bir slogan olan “Emlak Konut Güvencesi” pek çok kişinin merak ettiği bir kavramdır. Peki, TOKİ güvencesi ya da Emlak Konut Güvencesi ne demektir?

Emlak Konut Güvencesiyle

Temellerinin atıldığı 1953 yılından bu yana sürekli olarak kendisini geliştiren ve büyük başarılara imza atan Emlak Konut 2002 yılında önemli bir karar alarak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı olarak yola devam etme kararı almıştır. Büyük bir hızla büyümeye devam eden kurum 2010 yılında halka açılmaya karar verilerek arz kararı vermiş ve rekor kıran bir talep ile arz işlemi tamamlanmıştır. Türkiye tarihinin en çok ilgi gören ve bireysel yatırımcı talebi toplayan halka arz işlemi olma unvanına sahip olan bu atılım sonrasında 2013 yılında yeniden bir halka arza gidilmiş ve yeni bir rekora imza atılmıştır.

TOKİ ise Emlak Konut kurumundan farklı olarak devlete bağlı olarak hizmet veren yapı olarak Başbakanlık bünyesinde bulunan kamu kurumudur ve ana amacı sosyal konut projeleri üretmektir. Bu iki kurumun güçlü ve kurumsal yapıları güvence verdikleri konut projelerinde denetimlerin tam anlamıyla yapıldığı ve teslim tarihlerinin aşılmayacağı anlamına gelmektedir. Yani Emlak Konut Güvencesi ile satışa sunulan projenin her adımı bu kurum tarafından denetlenmekte ve size satış anında belirtilen tüm taahhütlerin yerine getirileceği anlamına gelmektedir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz