Emlak Konut ve Tariş Yeni Bir Protokol İmzaladı

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yeni bir açıklamada bulunan Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. imzalanan özel bir protokol ile beraber Tariş Kooperatif Birlikleri ile iki kurumun artık beraber proje gerçekleştireceğini duyurdu. İmzalanan yeni protokol ile beraber iki kurum gelir paylaşımı yönetimini kullanarak belirlenen arsalar üzerinde yatırım yapacak.

Böylelikle hem Tariş ellerinde bulunan ve yıllardır atıl durumda olan arazileri kullanmış olacak hem de Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. yeni projeler üretmiş olacak. Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. söz konusu projenin Tariş Kooperatif Birlikleri üzerine kayıtlı bulunan ve İzmir ilinin Konak ilçesi sınırları içerisinde yer alan Kuruçay / Umurbey Mahallesinde bulunan 143 bin 366 metrekarelik alanda gerçekleştirilecek.

Oldukça geniş bir arazi üzerinde gerçekleştirilecek olan projeden elde edilecek toplam gelirin yüzde 80’lik dilimi Tariş Kooperatif Birlikleri tarafından alınacak olup geriye kalan yüzde 20’lik dilimi ise Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. tarafından alınacak. Böylelikle gelir paylaşımı yöntemi kullanılarak projenin tamamlanması sağlanacak. Hatırlanacağı üzere iki kurum arasında uzun süredir görüşmeler devam ediyordu. Paylaşılacak olan gelir payı oranları üzerinde yapılan pazarlığın ardından anlaşma metni hazırlanırken projenin en kısa sürede başlatılarak mümkün olan en kısa sürede de tamamlanması amaçlanıyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz