Konut satışları verilen tüm teşviklere ve yapılan yasal düzenlemelere rağmen ne yazık ki konut satışlarında istenen oran bir türlü yakalanamıyor. Başarısız olan darbe girişimi sonr

Emlak Konutun Kâr Oranı Azalmaya Devam Ediyor 
Konut satışları verilen tüm teşviklere ve yapılan yasal düzenlemelere rağmen ne yazık ki konut satışlarında istenen oran bir türlü yakalanamıyor. Başarısız olan darbe girişimi sonrasında büyük bir kampanyaya imza atan Emlak Konut GYO ne yazık ki kâr oranlarında düşüş yaşamaya devam ediyor. Şirketin açıklanan son kâr oranları ile beraber Emlak Konut GYO kâr oranlarında ikinci çeyrek zarfında yüzde 33 oranında düşüş yaşandığı görüldü. 
Emlak Konut GYO Düşüşe Devam Ediyor 
Açıklanan ilk çeyreği kapsayan birinci dönem kar oranlarında da Emlak Konut düşüş yaşamış ve kar oranında azalma yaşandığı görülmüştü. Açıklanan ikinci dönem kar oranlarında ise yine beklenen yükseliş yaşanmadı ve azalma olduğu görüldü. Emlak Konut GYO tarafından açıklanan 2017 yılının ikinci dönem kar oranlarında 2016 yılının aynı dönemine göre yüzde 33 düşüş yaşandı. Meydana gelen kayıp ile beraber Emlak Konut GYO kar oranı 306 milyon lira seviyesine geriledi. 

Şirket 533 Milyon Lira Hasılat Elde Etti
Yasal yükümlülüklerini yerine getirmek adına Emlak Konut GYO dün akşam finansal sonuçları dün KAP ile paylaştı. KAP’a verilen finansal tablolarda kar oranında yüzde 33 gerileme yaşandığı görülürken şirketin ikinci dönem toplam satış hasılatı ise 533 milyon lira oldu. Yani şirketin kar oranlarının yanı sıra topla satış hasılatı da geriledi ve yaşanan düşüş yüzde 53 gibi büyük bir rakama ulaştı. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.