Fitch Derecelendirme Kuruluşu, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından, ulusal olarak tanınan istatistiksel derecelendirme kuruluşları arasında yer alıyor. Fitch Derecel

Emlak Konut’un Kredi Notu ve Ulusal Notu Açıklandı
Fitch Derecelendirme Kuruluşu, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından, ulusal olarak tanınan istatistiksel derecelendirme kuruluşları arasında yer alıyor. Fitch Derecelendirme Kuruluşu’nun, New York, ABD’de ve Londra, Birleşik Krallık’ta olmak üzere iki merkezi bulunuyor.
Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu olan Fitch Ratings tarafından açıklanmış olan Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş’nin notu durağan olarak tespit edildi.
Fitch Derecelendirme Kuruluşu tarafınca, Emlak Konut’un yerel para cinsinden uzun vadeli kredi notu BB+ ve Ulusal notu da AA olarak belirlendi. Fitch Ratings değerlendirmelerine göre “AA” notu, Emlak Konut’un oldukça güvenilir olduğunu gösteriyor.
Yapılan değerlendirmeler arasında dikkat çeken iki nokta var. Bunlardan ilki, Emlak Konut’un gelir paylaşım modeli göz önünde bulundurulduğu zaman, modelin dizayn, inşaat, finansman ve pazarlama alanlarında hemen hemen tüm riskleri gayrimenkul şirketleri üzerine bıraktığı dikkat çekiyor. Değerlendirmede dikkat çeken bir diğer nokta ise, Emlak Konut’un ana hissedarı olan TOKİ nedeni ile rekabet avantajının da bulunduğu görülüyor.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.