8 Yeni Trend Online Emlak Pazarını Şekillendirecek 

Property Portal Watch Konferansı bu sene 4-6 Ekim 2017 tarihinde Lizbon’da düzenlenmişti. Dünya çapında farklı ülkelerden çok sayıda katılımcıya ev sahipliği yapan organizasyona Emlakjet Genel Müdürü Gizem Moral Kunter’de katıldı. Portekiz’in başkenti olan Lizbon’da düzenlenen organizasyonda sosyal medya, veriyi farklı kullanma, sanal gerçeklik, emlak seri ilan gibi pek çok konu masaya yatırıldı. İşte dünya emlak pazarında trend olmasına kesin gözü ile bakılan 8 yeni konu başlığı;

1.Jethat Benzeri Ürünler Büyük Bir Hızla Yayılmaya Devam Ediyor 

Sektörde kendi alanında tek ürün olan JETHAT “dijital sekreter” olarak tanımlanıyor. Emlakjet tarafından CRM altyapısı kullanılarak sunulan JETHAT benzeri ürünler emlak danışmalarının müşteri kaçırmalarını önleyerek satış fırsatlarının yakalanmasını garanti altına alıyor. Sistemin çalışma prensibinde dijital sekreter emlak danışmanına verilen sanal numara üzerinden gelen aramaların yanıtlanmayan kısmını oluşturan cevapsız çağrıları kendi paneline kaydediyor. Bu sayede emlakçılar yanıtlayamadıkları aramaları çok daha kolay bir şekilde takip ederek müşterilerine daha hızlı geri dönüş yapma fırsatı yakalıyor.
 
2.Geleceğin Bir Numaralı Trendi Veri ve Katma Değerli Yeni İş Modelleri 

Emlak seri ilanlar sektöründe dünya genelinde hizmet veren portallar incelendiğinde bu portalların yeni iş modellerini ve ürünleri hemen sistemlerine ekledikleri görülüyor. Özellikle de verinin etkili şekilde kullanılması konferansın en çok işlenen konulardan biri olmayı başarırken sektörde hizmet veren firmaların ellerinde bulunan datayı etkin şekilde kullanmasını sağlamak için farklı iş modelleri üzerinde çalışılıyor.

3.İlanların 330 Derece İncelenmesi, Canlı Chat Hizmetleri Dikkat Çekiyor 

Emlak arama deneyimi için firmalar artık daha farlı uygulamalar bularak kendilerini öne çıkarmaya çalışırken bu amaç kapsamında daha yeni ürünler hizmete sunulmaya devam ediliyor. Emlak portalı üzerinden canlı chat ile destek hizmetinden yayımlanan emlak ilanlarının 330 derece olarak incelenmesine kadar çok sayıda ürün geliştirilmeye devam ediyor.

4.Start-Up’lar Kiralık Ağırlıklı Olarak Kuruluyor 

Şu anda dünyada en çok yayılan trendlerden biri olarak start upların kendi içlerinde uzmanlık alanları yaratması öne çıkmayı başarıyor. Özellikle de Avrupa ülkelerinde kiralıklara ağırlık veren start uplar sayı olarak artmaya devam ederken bu alanda farklı fırsatlar sunuluyor.

5.Listeleme Hizmetlerinde Ana Odak İlan Kalitesi Arttırılıyor
Listeleme işlemlerinde klasik yöntemlerin kullanılması yerine artık ana odak ilan kalitesi hizmeti benimseniyor.

6.Datanı Parasallaştırılması Yeni Akım Olarak Öne Çıkıyor

Binlerce veriyi depolayan emlak siteleri artık bu verileri proje firmalarına satmak yöntemini kullanarak bu verileri paraya çevirmelerini sağlayacak yeni yöntemler arıyor.

7.Facebook Daha Çok Trafik Yaratacak 

Facebook başta olmak üzere sosyal medya kanalları emlak siteleri tarafından daha fazla sayıda trafik elde edilebilmesi için daha etkin bir şekilde kullanılacak.

8.Güney Asya ve Güney Amerika Yeni Projelere Yatırım Yapıyor

Türkiye ile benzer bir emlak yapısı gösteren Güney Asya ve Güney Amerika ülkelerinde yeni projelere çok daha büyük yatırımlar yapılıyor. Ülkemizdeki proje firmaları tarafından üretilen markalı konut projelerine yakın olan projeler büyük ilgi görüyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz