Emlak Satışlarında Pazarlık Payı

Evini satmak isteyenlerin belki de en büyük problemlerinden birisi fiyatta anlaşamamak oluyor. Fiyatta ısrarla indirim, pazarlık yapmak isteyenlere karşı evini satmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken bazı noktalar bulunuyor.

İkinci Fiyat Bulunmalı

Evi satın almak isteyen kişiler ‘Son fiyat nedir?’ diye bir soru yönelttiği zaman, ev sahibinin yönelteceği son fiyat kesinlikle ikinci fiyat olmalıdır. Elbette pazarlık yapılacak ve evi satın almak isteyen kişi fiyatın indirilmesini talep edecektir. Orijinal fiyat ve ikinci fiyat arasında çok büyük uçurumlar olmamalı, ufak indirimler söz konusu olmalıdır ki inandırıcılık kaybolmasın.

Evi satın almak isteyen kişi, kendi hayatından söz ederek ikna etmeye çalışıp, daha düşük bir fiyat talep edebilir. Bu gibi durumlarda ikinci fiyat devreye girebilir ve makul bir indirim yapılabilir.

Emlakçılara İndirim

Evi satmak isteyen kişi ile irtibat halinde olan emlakçılar, ev sahibinden iki fiyat talep ediyor. Bu fiyatlar orijinal fiyat ve ikinci fiyat oluyor. Emlakçılar ile komisyon hakkında anlaşmaya varılmak istendiğinde ise ev sahibi, gayrimenkulden almak isteği fiyatı belirtip, emlakçının almak istediği fiyatı da üzerine komisyon olarak eklemesini isteyebiliyor.

Emlak Pazarlığı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz