Emlak Satışını Arttıracak Tavsiyeler

Gayrimenkul danışmanları; ilanlarını daha fazla kişiye ulaştırmak, satış ve kiralama işlemlerinde her ay yükselen bir başarı grafiği sergilemek ister ve çalışmalarını buna göre yürütür. Gayrimenkul danışmanlarına, bu konuda yardımcı olabilecek birkaç öneri bulunuyor.

Müşterilere Gerekli Özen Gösterilmeli

Hem mevcut hem de potansiyel müşterilerin isim ve iletişim bilgilerinin yazılı olduğu bir veritabanı listesi oluşturmak çok yardımcı olacaktır. Müşterilerin bilgilerini; gelir grupları, ev satın alma tercihleri, aile bilgileri gibi şekillerde kategorize ederek, hedef kitleyi tanıyıp ona göre pazarlama ve satış taktiği geliştirilmelidir.

Referansları Kullanmak

Emlak alım, satım ve kiralama gibi hizmetlerden memnun kalan müşterilerden internet sitesinde yayınlamak üzere kısa mesajlar istemek, potansiyel müşteriler ile kurulacak olan iletişimde önemli referanslar olacaktır.

İlk İzlenime Dikkat Etmek

Gayrimenkul danışmanlarının, kişisel olarak her zaman temiz, bakımlı ve şık olması gerekmektedir. Müşterilerin ağırlanacağı ofis her zaman temiz, ferah ve modern olmalıdır. İlk izlenim oldukça önemlidir ve satılık daireyi görmek için gelen her alıcının, ileride de potansiyel bir müşteri olabileceği unutulmamalıdır.

Pratik Yapmak

Meslekte yeni olanların en sık karşılaştığı sorunlardan birisi de potansiyel müşterilerin yönelttiği sorunlara ikna edici, profesyonel cevap verememek oluyor. Bu sorunun çözümü, bol bol pratik yapmaktan geçiyor. Sürekli olarak uygun konuşma metinleri ile pratik yapmak, sürekli olarak geliştirmek büyük oranda yardımcı olacaktır.

Randevu Programı Hazırlamak

Gayrimenkul danışmanları, randevu programı oluşturup müşteri odaklı çalışarak kendilerine büyük kolaylık sağlayabilirler. Önemli olan, randevu programının haftalık olarak oluşturulması ve bu programa sadık kalınmasıdır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz