Emlak Satışlarında Bitcoin Devri!

Dünya genelinde yaygınlaşan kripto paraların değeri, kullanım alanlarına göre değişkenlik gösteriyor. Türkiye’de ise Bitcoin, milyonlarca lira değerinde emlak ve araba satışı ödemelerinde kullanılıyor.

Bitcoin 8 Bin 200 Doların Üzerine Çıktı

Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paraların popülaritesi, değeriyle birlikte artış gösteriyor. Karaların değerini belirleyen unsurlar arasında, kullanım alanları da yer alıyor. Amazon gibi büyük bir e-ticaret sitesinin ödeme seçeneklerinde Bitcoin kabul edeceğini açıklaması sonucunda kripto paranın değeri bir anda uçuşa geçebiliyor. Bunun yanı sıra dünyanın en büyük vadeli işlemler borsası işletmecisi CME Group, 11 Aralık tarihinde Bitcoin işlemlerine başlayacağına yönelik duyuru yapmıştı. Bu duyuru ile beraber Bitcoin, 8 bin 200 doların üzerine çıktı. Fakat daha sonra 11 Aralık tarihinin doğru bir karar olmadığına dair gelen açıklama ile fiyatlar 8 bin doların altına geriledi.

Emlak Satışlarında Bitcoin

Dünyada ve Türkiye’de vatandaşlar arasındaki alım ve satım işlemlerinde Bitcoin kullanımının artması, kripto para devriminin kamu ve özel kuruluşların hantallığını dikkate almadığını gösteriyor. Türkiye’de birçok ilan sitesinde satıcı, Bitcoin ile ödemeyi kabul ediyor. Bitcoin ile milyonlarca TL değerinde ev ve arsa satışları yapılabiliyor. Ayrıca ev sahipleri de Bitcoin’in adeta uçuşa geçmesinden itibaren kiracılardan alacağı kira bedelini, Bitcoin ile kabul ediyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz