Emlak Sektörü Kalitesini Artırdı

Emlak sektörü adına son zamanlarda önemli çalışmalar yapılmaktadır. Yapılan çalışmalarda hizmet kalitesi artırılmış ve sektörde canlandırma yoluna gidilmiştir.

TS 11816 Sayılı Yasa Çıktı

Emlak adına kanunlarda her geçen gün yeni düzenlemeler yapılıyor. Emlak alım satımlarında en önemlisi noktanın sözleşme imzalanması ve gerekli belgelerin temin edilmesi belirtilmiştir. Bu anlamda açıklamalar yapan İzmir Emlak Komisyoncuları Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Güleroğlu, yeni bir yasanın çıkartıldığını belirtti. Bu yasa kapsamında emlakçıların hizmet alanları genişletecek ve doğru hizmetlerin sunulması sağlanacaktır.

Emlakçılara Belge Zorunluluğu Şartı Getirildi

Emlakçıların yaptığı çalışmalarda daha önce belge niteliğinde herhangi bir şart bulunmamaktaydı. Ancak son olarak yürürlüğe giren yasa olan TS 11816 sayılı kanuna bağlı olarak; emlakçıların belge zorunluluğu şartı düzenlendi. Bu anlamda emlak alım satımlarında görev alan emlakçıların belge taşıması ve bu sayede bireylerin işlemlerinin güvence altına alınması sağlandı. Bu sayede hem emlak sektörü hem de gayrimenkul yatırımları konusunda güvenilir çalışmalar yapılacak ve bireylerin aklında soru işareti kalmayacaktır. Gayrimenkul yatırımı yapacak bireyler, belgesi bulunan emlakçılarla çalışmalı ve onlardan alım satım yapmalıdırlar.

Emlakçıların Yasalardaki Hakkı Genişletildi

Emlakçıların farklı alanlara, gayrimenkul yatırımcılarına hizmetler vermektedir. Vatandaşlarda bu hizmetler yararlanmakta ve emlak alım satımı yapmaktadır. Buna bağlı olarak pek çok işlem yapılmakta ve emlakçılara büyük sorumluluk düşmektedir. Son olarak 2011 yılında çıkartılan yasada, emlakçıların da hakları gözetilmiştir. Bu sayede hem emlakçıların işlemleri hem de vatandaşların işlemleri güvence altına alınmıştır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz