Emlak sektöründe uzun zamandır dillendirilen düşüş eğilimi başladı. Emlak sektöründe yaşanacak olan durağanlaşma ile ilgili olarak uzun zamandır endişelerini dile getiren emlakçıla

Emlak Piyasasında Beklenen Düşüş Başladı 
Emlak sektöründe uzun zamandır dillendirilen düşüş eğilimi başladı. Emlak sektöründe yaşanacak olan durağanlaşma ile ilgili olarak uzun zamandır endişelerini dile getiren emlakçılar iş adamları tarafından yapılan yatırım oranlarında yaşanan geri çekilme ile beraber emlak piyasasında sert bir düşüşün meydana geldiği iddia edildi. 
Bölgede Emlak Sektörü Kan Kaybediyor, Kiralar Yükseliyor 
Güneydoğu Bölgesinde uzun zamandır devam eden olaylar, işsizlik rakamlarının yükselmesi ve iş adamlarının yatırımlarını birbiri ardına geri çekmesi ne yazık ki en çok emlak sektörünü olumsuz etkiliyor. Yaşanan olumsuzluklar nedeni ile emlak sektörü kan kaybederken bölgede yer alan konut fiyatlarının kira bedellerinde de önlenemez bir artış yaşanıyor. Yaşanan bu kira artışı en çok bölge halkının mağdur olmasına neden oluyor. Bölgede hizmet veren emlakçılar ise dükkân kapatma noktasına geldiklerini belirterek yetkililerden kendilerine destek olmalarını istedi. 
Yeni Araziler İmara Açılsın
Konu hakkında açıklamalarda bulunan Mustafa Koyuncu bölgedeki emlak sektörünün 6-8 Ekim olaylarından olumsuz etkilendiğini belirterek bölgede yatırım yapmaya istekli olan iş adamlarının bile bu tarihten sonra yatırımdan vazgeçtiklerini belirtti. Müteahhitlerin sürekli olarak tehdit ve haraç isteme olayları ile karşı karşıya kaldıkları için konut üretiminden vazgeçtiklerini belirterek artan kira fiyatları ile de kiralık dairelerin de boş kaldığını belirten Koyunca acil olarak devletin buradaki yeni arazileri imara açması gerektiğini iddia etti. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.