Emlak sektöründe ilanlara baktığımızda en fazla göze çarpan ve kişiyi etkileyen durum fotoğraflardır. Bu bakımdan bir gayrimenkulü en iyi şekilde sunan fotoğraf olduğu için, bu fotoğraflara vereceğiniz özen satışınızı daha fazla hızlandıracaktır.

İlan gücününün ne kadar önemli olduğunu bilirseniz, fotoğraf konusunda profesyonel çekim yapma ihtiyacı duyacaksınız. Bu zamanda rekabetin çok güçlü olduğu günlerde, emlak pazarlamada daha iyi adımlar atmanız gerekiyor.

Drone ile emlak sektörü

Gayrimenkulün fotoğraflarında, özellikle son zamanlarda drone ile çekilmiş olan fotoğraflar daha fazla dikkat çekmeye başladı. Çok iyi sonuç almak ve bir adım öne geçmek için drone kullanımı yaygınlaşıyor. Genel anlamıyla bu drone’lar insansız hava aracı olurken, şuan 10 yaşında çocukların bile kullandığı bir uzaktan kumandalı helikopter diyebiliriz.

Gelişen teknoloji sayesinde drone ile çekim yapmak çok basit ancak Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün sunmuş olduğu kurallara mutlaka uyulması gerekiyor.

Drone kullanma avantajları nedir?

Gayrimenkul piyasasında havadan çekilen fotoğraflar kişiyi çok fazla etkiler.

Müşterilerinizin ev alacağı zaman etrafı görüp bilmesi onu daha etkileyecektir. Ev etkilemese bile evin manzarası sağı solu bile etkileyebilir. Bu bakımdan satış gücü artar.

Gayrimenkulün havadan çekilen fotoğrafları daha fazla detay içerir.

Kamera çekimlerine göre daha fazla profesyonel olduğunuzu işaret eder.

Drone’ları iç çekimler içinde kullanabilirsiniz. Bu bakımdan küçük drone tercihiniz olsun.

Çekilen videolarla içeriye doğru balkonlara veya camdan içeri girmeniz daha etkili kılacaktır.

Bahçeli veya havuzu olan evlerde dış çekimlerin mutlaka drone ile yapılması sizi 2-3 adım öne taşıyacaktır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz