Emlak Sektörüne Yatırım Gerçekleştirirken Yapılan Hatalar Nelerdir?

Son dönemde yükselen amortisman süreleri ile cazibesini kaybetmesine rağmen emlak yatırımı yine de en çok tercih edilen yatırım araçları arasında yer alıyor. Belirli kriterlere dikkat edildiğinde oldukça kârlı bir yatırım aracı olan gayrimenkul sektörüne yatırım yaparken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Duygularınızla Değil Mantığınızla Karar Verin

Yatırım yaparken sizi hataya düşürecek en büyük etken duygularınızla hareket etmektir. Yatırım yaparken dinlemeniz gereken tek şey mantığınızın sesidir ve bu aşamada duygulara yer yoktur. Daire satın alırken beğendiğiniz daireyi satın almak yerine toplu ulaşım araçlarına, metro hattına, alışveriş merkezi ve ana caddelere olan yakınlığına göre karar vermeniz gerekir.

İyi Bir Araştırma Süreci Geçirin

Daire satın almak için aceleci davranmayın ve derinlemesine araştırmada bulunun. Bunu yaparken sadece internet üzerinden edindiğiniz bilgilere güvenmeyin. Yapılan yorumları inceleyin ancak sadece internetten yayımlanan bilgilere güvenmeyin. Bizzat taşınmazı giderek inceleyin ve çevreyi gözlemleyin.

Uzun Vadeli Yatırımı Tercih Edin

Her zaman uzun vadeli yatırım yapmayı düşünüyorsanız gayrimenkul yatırımına girin. Kısa vadede ihtiyaç duyacağınız bir para ile yatırım yapmanız halinde acil nakit para ihtiyaçları nedeniyle sorun yaşayabilirsiniz. Özellikle de kısa sürede evinizi acil olarak satma ihtiyacı duymanız halinde değerinden daha düşük bir tutarda satarak zarara girme riskiniz yüksektir. Bu nedenle gayrimenkul yatırımını sadece uzun vadeli yatırım olarak tercih etmeniz gerekir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz