Kısa süre önce görmeden ev kiralayan Tuğçe Baysal adında bir vatandaş dolandırıcıların kurbanı oldu. Evi göstermeden kaporayı gönderen Baysal tam 6 bin 300 TL dolandırıldı.

Baysal, genel müdürüne bir emlak sitesinden ev arayışı içerisine girmişti. Kısa süre sonra bir ev bulduğunu beyan etti. Evi tutmak için ev sahibi ile görüşen Baysal, evi görmeden dolandırıcılara tam 6 bin 300 TL kapora gönderdi.

Son haberlere göre dolandırıcıların Baysal’ın istekli bir alıcı olduğunu fark edince rollerine devam etti ve ortada bir ev olmamasına rağmen işlemleri gerçekleştirdiler.

Olaydan sonra açıklama yapan Baysal şu sözleri dile getirdi: Acil bir ev ihtiyacımız bardı. Diğer evden hemen çıkmamız gerektiği için sahibinden ilana atılmış bir ev gördüğünü ve istenilen bölgede olduğu için almak istediğini söyledi. Evin tutulduğunu ve kaporayı yatıracakları ve evi kendisinin alamayacağını öğrendi.

Daha sonra dolandırıldıklarını fark eden Baysal, dolandırıldıktan hemen sonra ufak çaplı bir şoka girdiğini söyledi. Kendisine parayı yatırmamaları gerektiğini şeklinde bir konuşma yaptıklarını ve sorumlu olmadıklarını söyledi.

Kiralık ev arayışı içerisinde olurken bir anda dolandırıcıların kurbanı olan Baysal, hemen polis merkezinde şikayetçi olduğunu söyledi.

Elbette dolandırıcılar yakalansa bile paranın sağlam kaldığından pek emin değiliz.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz