Emlak Yönetimi Mezunları İçin Tapu Alımları

 

  1. Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı, Emlak yönetimi mezunları için tapu alımları yapacak olup, bu alımların onaylanması için haber beklenmektedir.

Meslek sahibi olacak olan Emlak ve emlak yönetimi mezunları için kamuda iş imkanı müjdesi bulunmakta olup, bu haberin onaylanması ve faaliyete geçmesi beklenmektedir. Bu alanda eğitim almış kişilerin liyakat esası ile atanması söz konusu olup, bunun için eğitim veren kurumların çalışmaları gözden kaçmıyor. Bu bölümün gelecek vaat etmesi ve ilginin yoğunlaşması için elinden geleni yapacaklarını bildiren bölüm yetkilileri, eğitim sisteminde kamuda bu bölümü yükseltmek için önemli adımlar attı ve bu adımların önemi de gün geçtikçe ortaya çıkacak.

 

Emlak ve Emlak Yönetimi Mezunları İçin Kamu Alımı

 

Emlak ve Emlak Yönetimi mezunları, staj için tapu daireleri ve belediyeler de eğitim almakta olup, bu bölümün bir gelecek vermesi birçok öğrenciye de umut olacaktır. Bunun için gerekli olan başvurular yapılarak işlemleri başlattık. İşimizi kazanmak ve mesleğimize sahip çıkmak için elimizden geleni yapıyoruz diyen meslek mensupları, Emlak ve Emlak Yönetimi mezunları için kamuda oluşan bölümlerin bir umut adına önemli olduğunu belitti. Tapu ve Kadastro bölümlerine yapılacak olan emlak yönetimi alımlarında alımlar, sözleşmeli olarak yapılması planlansa da ilerleyen zamanlarda kadro da olacaktır. Bu haberin 4 Kasım 2018 tarihinde yapılacak olan KPSS sınavından önce onaylanması beklenmektedir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz