Emlak ve inşaat piyasasında son dönemlerde ciddi bir şekilde durgunluk söz konusu. Ordu Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı olan Uğur Yüce, son zamanlardaki bu durgunluğun önüne geçmek için, emlak kredilerindeki faiz oranlarının düşürülmesi ve konut alımları için bazı teşvik yollarının uygulanması gerektiğini belirtti.

Uğur Yüce, durumun ciddiyetinden bahsetti!

Ordu Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı olan Uğur Yüce, son zamanlardaki bu durgunluğun önüne geçmek için, emlak kredilerindeki faiz oranlarının düşürülmesi ve konut alımları için bazı teşvik yollarının uygulanması gerektiğini belirtti. Ülkemiz’de ve tüm dünyanın canı damarı olan emlak ve inşaat sektörünün gelişmesi için bazı olumsuzluklara çözüm getirilmesi gerektiğini belirten Uğur Yüce, son zamanlarda emlak piyasası için önlemler alınması gerektiğini ifade etti. Ayrıca faiz oranlarının düşürülmesi ve bankaların kredi vermemekte ısrar ettiği konut kredileri için biraz daha olumlu bakılması gerektiğini savundu.

“İnşaat, arsa ve gayrimenkul ülkenin can damarıdır!”

Uğur Yüce, sözlerinin devamında İnşaat, arsa ve gayrimenkul sektörü ülkemizin canı ve damarıdır dedi. Eğer sektör tıkanırsa, ekonominin de önünün tıkanacağını ve yaklaşık olarak 550 kalem mal içerir ve işszilere iş imkanının da sonunun geleceğini ifade etti. Bu bakımdan emlak sektöründe ki engellere derhal çözüm bulunması gerekiyor.

Ordu, kira fiyatlarında uçuyor!

Ordu’da artan kira fiyatlarının sebebi ise, arsaların satışı olmadığından ve yeni konutlara temel atılmadığı için bir fırsat gibi kiralara zam yapılıyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz